reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla

Elon Musk’a kendi şirketinden Twitter kısıtlaması!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla cephesinden ilginç bir açıklama geldi. Markanın CEO’su Elon Musk ancak belirli şartlara uyarsa sosyal medyayı kullanabilecek.

Advertisement

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar ile geniş kitleler tarafından sık sık konuşulan Elon Musk’ın başı şirket yöneticileri ile belada. Genel olarak rahat tavırları ve açık sözlülüğü ile tanınan Musk, bundan sonra o kadar da rahat davranamayacak. Tesla yönetim kurulu aldığı karar ile birlikte, şirketin olumsuz etkilenmemesi adına Musk’a bir dizi sınırlama getirmeye hazırlanıyor. Buna göre Elon Musk yanlızca bu sınırlama uyması halinde sosyal medyayı kullanabilecek. Finansal konular ve önemli açıklamalar konusunda konuşmadan önce avukatından onay alması gereken Musk’ın bu kısıtlamalara uyup uymayacağı ise bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirketin sınırlandırma getirdiği ana başlıklar ise şu şekilde;

  1. Şirketin finansal durumu veya gelecek tahminleri, olası işbirlikleri, satın alma veya ortak girişimler hakkında herhangi bir bilgi,
  2. Üretim veya teslimat numaraları
  3. Şirket rehberliğinde daha önce yayınlanmamış olan projeksiyon, tahmini rakamlar
  4. Şirketin borsa değerleri ve gelecek planları
  5.  Kamu kararına bağlı olmayan karar ve sınırlandırmalar

Tesla Roadster hakkında açıklama yapmıştı

Sosyal medyayı aktif kullanan ve pek çok kez kendisine yöneltilen sorulara buradan cevap veren Musk, Roadster’ın menziliyle ilgili detayı da yine bu yolla vermeyi tercih etti. Twitter üzerinden gelen “Daha yüksek bir menzil eğeri görecek miyiz?” sorusunu yanıtlayan Musk; “Menzil 1.000 kilometrenin üzerinde olacak.” diyerek çok net ve emin bir ibareye yer verdi. Gerek yapısı gerekse rakamları gereği bir hiper otomobil olarak nitelendirebileceğimiz Roadster’ın, binek amaçlı tasarlanan elektrikli otomobilleri bile geride bırakacak olmasının ezberleri bozacağına hiç şüphe yok.

İlginizi çekebilir

“Güldüren güç”; Tesla’dan yeni hızlanma videosu