reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model Y Elon Musk

Elon Musk, beklenen yeni Tesla modeli için tarihi verdi

Tesla Model 3, Model S ve Model X‘in yanına gelecek yeni model için Elon Musk tarihi verdi. Çok merak edilen Tesla Model Y çok yakında resmi olarak karşımıza çıkıyor.

Elon Musk, yeni aracı Tesla Model Y ile “S3XY” kombinasyonunu tamamlamaya hazırlanıyor. Kısa süre önce Twitter üzerinden bir açıklama yapan CEO, aracın 14 Mart 2019 tarihinde resmi olarak lanse edileceğini belirtiliyor. Kaliforniya’da yer alan Tesla Design Studio’da görücüye çıkartılacak otomobil, çok uzun zamandır merakla bekleniyor. Direkt olarak Model 3’ün temelleri üzerine kurulacak denilen Tesla Model Y, firmayı elektrikli kompakt SUV sınıfına da sokuyor. Halen yukarıdaki görsel haricinde nasıl görüneceği bilinmeyen araç, şirketin Model ailesindeki mevcut çizgiyi olduğu gibi devam ettireceği söyleniyor. Model Y’nin üretimine 2020’de başlaması beklenen Tesla, bunun için Gigafactory 1 fabrikasını kullanacak gibi duruyor.

Elon Musk, Tesla Model Y öncesinde Model 3 için önemli bir adım attı

Hatırlarsınız Tesla Model 3, ön sipariş yapanların 35 bin dolar, daha sonra ise en az 45 bin dolara satın alınabilen bir otomobil halini almıştı. Bunun arkasında yaşanan üretim sorunları yer alırken, artık tüm bunlar geride kaldı. Geçen hafta bir açıklama yapan CEO Elon Musk, artık Model 3’ün hedeflenen orijinal fiyata satın alınabileceğini müjdeledi. Yani artık 35 bin dolar ödeyenlerin elde edebileceği araç, firmanın en uygun fiyatlısı konumunda yer alıyor.

İlgili Video

Şirketten esas olarak yeni Roadster bekleniyor