reklamı kapat

POPÜLER

tesla

Tesla tüm dünyadaki sevenlerini üzecek kararını açıkladı

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, mağazalarını kapatma kararı ile gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu kararından geri adım atan marka, bu kez daha üzücü bir haber ile karşımızda.

Aldığı çoğu karar bir devrim niteliğinde olan Tesla, geçtiğimiz günlerde mağazalarını kapatma kararı aldığını açıklamıştı. Bu karar çoğu kesim tarafından eleştirilse de şirket internetten bir Tesla almanın çok daha kolay olacağını söylemişti. Ancak merak etmeyin, şirket bu kararından geri adım attı. Fiziksel olarak açık olan mağazaların yüzde ellisi açık kalmaya devam edecek.  Tabi bu durum şirketin küresel işleyişini de etkiledi. Üretici, Model 3 dışında tüm modellerine yüzde 3 zam yapacağını açıkladı. En ucuz Tesla olarak bilinen Model 3, 35 bin dolardan satılmaya devam edilecek. Açık kalan mağazaların ise müşterilere telefon vasıtası ile internetten alışveriş konusunda bilgi vereceği söylendi.

Model Y için tarih verilmişti

Elon Musk, yeni aracı Model Y ile S3XY kombinasyonunu tamamlamaya hazırlanıyor. Kısa süre önce Twitter üzerinden bir açıklama yapan CEO, aracın 14 Mart 2019 tarihinde resmi olarak lanse edileceğini belirtiliyor. Kaliforniya’da yer alan Tesla Design Studio’da görücüye çıkartılacak otomobil, çok uzun zamandır merakla bekleniyor. Direkt olarak Model 3’ün temelleri üzerine kurulacak denilen Model Y, firmayı elektrikli kompakt SUV sınıfına da sokuyor. Halen yukarıdaki görsel haricinde nasıl görüneceği bilinmeyen araç, şirketin Model ailesindeki mevcut çizgiyi olduğu gibi devam ettireceği söyleniyor.

İlginizi çekebilir

Karşınızda Tesla’nın “köpek modu”