reklamı kapat

POPÜLER

şarj istasyonları

Tesla beklenmeyen kararlar alamaya devam ediyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, geçtiğimiz haftalarda fiziksel mağazalarını kapatacağını açıklamıştı. Şirket, bu gelişmenin devamı niteliğinde bir karar daha aldı.

Uzun süredir tanıtılması beklenen Model Y’yi tüketiciler ile buluşturan Tesla, bu sefer şirket içi bir karar ile gündeme geldi. Elektrikli otomobil üreticisi bir süredir maliyetleri azaltma yoluna gidiyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda fiziksel mağazaların kapatma kararı açıklanmıştı. Gelen tepkilerin arından mağazaların hepsinin kapanmayacağı, bazılarının müşterilere online alımlarda destek vereceği söylenmişti. Maliyet azaltma girişimlerinin bir devamı ise işten çıkarma haberleri ile gündeme geldi. Şirket küresel işe alım ekibinin yarısının işine son verdi. Aralarında kıdemli çalışanların da bulunduğu 150 kişinin tazminatları ödenerek şirket ile bağı kesildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla maliyetleri azaltıyor

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Tesla’nın mağaza kapatma girişiminden sonra ilk işten çıkarılacakların mağaza çalışanları olacağı bekleniyordu. Ancak, Amerikan basınında çıkan haberlere göre, söz konusu işten çıkarmaların mağazaların kapatılmasıyla ilgili değil, maliyeti azaltma yönünde atılan bir adım olduğunu söylendi.

İlginizi çekebilir

Firmanın köpekler için özel modu