reklamı kapat

POPÜLER

Tesla LOG Tasarım

Tesla, Türkiye’de bir kez daha personel alımı yapmaya başladı

 - Güncelleme: 09 Temmuz 2024 16:05

Elektrikli otomobil pazarının en büyük isimlerinden olan Tesla, çok sayıda işten çıkarma sonrasında yeniden personel alımı yapmaya başladı.

Bir süre önceye kadar 140 binden fazla çalışana sahip olan Tesla, geçtiğimiz aylarda 14 bin çalışanıyla yollarını ayırma kararı almıştı. Birçok farklı ülkeyi etkileyen bu işten çıkarma kapsamında şirketin ABD’deki yeni pazarlama ekibini dağıttığı da ortaya çıkmıştı. 2024’ün başında kurulan ve Tesla’nın yıllardır çok önem vermediği reklam tarafını güçlendirmeye başlayan 40 kişilik ekip, çok kısa sürede başlarındaki Alex Ingram ve Jorge Milburn ile beraber tarih olmuştu. Daha sonra Tesla’dan elektrikli araç şarj ağından sorumlu Kıdemli Müdür Rebecca Tinucci ve yeni ürünler müdürü Daniel Ho ayrıldı. Daniel Ho’nun şirkette yaklaşık 11 yıldır, Rebecca Tinucci’nin ise 6 yıldır çalıştığı aktarılmıştı. Üstüne Tinucci’ye bağlı tam 500 kişinin işten çıkarılacağı da belirtilmişti. Ayrıca daha önce Rohan Patel’e bağlı olan ekibinin tamamı da işten çıkarılmıştı. Daha sonra tüm bunların üstüne şirket içinde yeni işten çıkarmaların başladığı bildirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunların üstüne ise işten çıkarma değil bir işe alım haberi gündeme gelmişti. Firma geçtiğimiz ay neredeyse her pozisyon için yeni iş ilanları açmıştı. O zaman Türkiye’de açık bir pozisyon görünmüyordu. Şimdi ise firmanın resmi sitesinde beş farklı iş ilanı listeleniyor. Bu ilanların bir tanesi uzaktan, diğerleri ise İstanbul ve Ankara merkezli olarak açılmış durumda. Baktığımız zaman şirket Türkiye’de şu anda Tesla Destek Danışmanı, Müşteri Deneyimi Uzmanı, Operasyon Koordinatörü, Mobil Servis Yöneticisi ve Parça Danışmanı arıyor.

Screenshot

Tesla haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı