reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 Plus
Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10 ailesi mobil fotoğrafçılığa sınıf atlatıyor

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan mobil fotoğrafçılık alanında Samsung Galaxy S10, Galaxy S10e ve Galaxy S10+ çıtayı bir seviye yukarı çekiyor.

Gelişen lens teknolojileriyle, günlük hayatta fotoğraf makinelerinin yerini alan akıllı telefonların kamera performansı kullanıcı için en önemli detaylardan birini oluşturuyor. Samsung Galaxy S10 ailesi de kamera yetenekleriyle kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği gelişmiş özellikleri akıllı telefona sığdırıyor. Galaxy S10 ve Galaxy S10+ aynı özelliklere sahip üçlü arka kamera kurulumu ile gelirken, Galaxy S10e çift arka kameradan güç alıyor. Galaxy S10 ve Galaxy S10+’ın kamera özelliklerine baktığımızda karşımıza diyaframı f1.5 – f2.4 arasında değiştirilebilen 12 MP’lik Dual Piksel ana kamera çıkıyor. Ana kameraya 16 MP çözünürlük sunan ultra geniş açı kamera ve 12 MP çözünürlüklü telefoto kamera eşlik ediyor.

Ana kamerada ayarlanabilir diyafram sayesinde gece veya gündüz demeden ışık kontrolü tamamen kullanıcıya geçiyor. Böylelikle düşük ışıkta çok daha yüksek performans almak mümkün oluyor. 12 MP telefoto kamera ise uzakları yakına getiriyor. 2x optik yakınlaştırma yapabilen kamera ile etkileyici fotoğraflar çekmek mümkün. 16 MP’lik ultra geniş açı lens ise 123 derecelik görüş açısı sunuyor. Bu sayede görsel açıdan göze çok daha hoş gelen kareler yakalanabiliyor. Galaxy S10e’nin çift arka kamera kurulumu, Galaxy S10 ve S10+’ta yer alan kamera kurulumunun telefoto lenssiz halini oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çekim Önerisi özelliğiyle daha etkileyici kareler

Etkileyici kareler sadece çok iyi lenslerle çekilmiyor elbette. Aynı zamanda kadrajı da iyi ayarlamak gereliyor. Galaxy S10 ailesinde yer alan Çekim Önerisi özelliği de bu noktada devreye giriyor. Kullanıcılara fotoğraf kompozisyonu alternatifleri sunan özellik, bu önerilerde bulunurken 100 milyon fotoğraflık bir veri tabanından faydalanıyor.

Selfie ustası

Ön tarafa geldiğimizde, selfie tutkunları için de iddialı kamera kurulumları bizi karşılıyor. Burada Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10e modellerinde Dual Piksel, 10 MP çözünürlük sunan ana kamera yer alıyor. Galaxy S10+’ta ise bu kameraya ek olarak 8 MP RGB derinlik kamerası bulunuyor. 10 MP’lik kamera f1.9 diyafram açıklığına sahip. Bu sayede düşük ışık koşullarında dahi aydınlık selfie’lerin önü açılıyor. Üç cihazda da yer alan Canlı Odak özelliği sayesinde alan derinliği yaratan modeller, arka planı bulanıklaştırarak selfie’lerin kalitesini artırıyor.

Fark yaratan video çekim yetenekleri

İşin sadece fotoğraf değil video boyutunda da Galaxy S10 ailesi çıtayı yükseltiyor. Modeller sadece arka kamerayla değil ön kamerayla da 4K UHD video kayıt gerçekleştirebiliyor. Süper Sabitleme özelliğine sahip olan kameralar, hareket halinde sarsıntısız video çekmeyi sağlıyor. Pürüzsüz bir video kayıt deneyimi, HDR10+ ve Dinamik Ton Haritalaması desteği sayesinde en doğru renkleri kullanıcılarla buluşturuyor. Ultra Ağır Çekim özelliğini barındıran modellerle 960 kare videolar da çekilebiliyor.

Samsung Galaxy S10 ailesi, profesyonele en yakın kamera deneyimini akıllı telefon gövdesinde kullanıcıların beğenisine sunuyor. Samsung Galaxy S10 ailesini shop.samsung.com/tr üzerinden satın alabilirsiniz.

İlgili video