reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 Galaxy S10e Galaxy S10+
Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10 ailesinin Sinematik Sonsuz Ekran farkı

 - Güncelleme: 21 Mart 2019 09:13

Samsung yeni nesil Galaxy S ailesi ile çentikleri ortadan kaldırıyor. Etkileyici ekran teknolojisiyle, Galaxy S10, Galaxy S10+ ve Galaxy S10e DisplayMate Technologies tarafından gerçekleştirilen testler sonucunda tam not alıyor.

Beklentileri her yeni akıllı telefon modeli ile artıran Samsung, Galaxy S10, S10+ ve Galaxy S10e modelleriyle bu kez gerçek sonsuz ekran tasarımına ulaşıyor. Çentik tasarımın kapladığı gereksiz alan problemini başarıyla çözen Sonsuz-O ekran, kullanıcıya etkileyici bir ekran deneyimi vadediyor. Sonsuz-O tasarım, ismini ekranda yer alan ön kameradan alıyor. Ön kamera, hassas lazer kesimi kullanılarak, fotoğraf kalitesinden ödün vermeyecek şekilde ekrana gizleniyor. Galaxy S10+’ta çift kamera bulunurken diğer iki modelde tek kameraya yer veriliyor. 19:9 en-boy oranına sahip panelle gelen cihazlar bu sayede kullanıcılara da çok daha geniş bir kullanım alanı sağlıyor. Günlük işlerin rahatça halledilebildiği ekranda oyun ve film deneyimi de sınıf atlıyor.

Yeni nesil Samsung Galaxy S ailesi, Dinamik AMOLED ekran teknolojisiyle görsel kaliteye de sınıf atlatıyor. Dinamik AMOLED’deki benzersiz bir sıvı kompozit, ekran rengini değiştirmeden zararlı mavi ışığı da önceki modellere kıyasla yüzde 42 azaltıyor. Bu da gecenin ilerleyen saatlerinde daha az göz yorgunluğu anlamına geliyor. Ekran teknolojisi, dünya çapında faaliyet gösteren Alman test ve sertifikasyon kuruluşu TÜV Rheinland’dan “Göz Rahatlığı” sertifikasına da sahip.

HDR10+ destekli olan panelle çok parlak görüntüler sunmayı mümkün kılan modeller aynı zamanda renk gamını da genişletiyor. 1215 nite kadar parlaklığa ulaşabilen modeller çok daha koyu siyahlar ve çok daha açık beyazlar vadediyor.

Samsung Galaxy S10+
En doğru renkleri sunma konusunda Galaxy S10, iddiasını DisplayMate‘ten aldığı rekor puanla ortaya koyuyor aslında. DisplayMate Technologies tarafından gerçekleştirilen testler sonucunda cihazın ekranı “Şimdiye kadar DisplayMate tarafından test edilen modeller arasında en doğru renkleri sunan, mevcut akıllı telefonlardan, 4K UHD TV’lerden, tablet ve bilgisayar ekranlarından kesinlikle çok daha iyi bir ekran” olarak nitelendiriliyor. DisplayMate Technologies testleri sırasında pek çok performans rekoru da kıran cihaz şimdiye kadarki en yüksek derece olan “Mükemmel A+” ile, ekran performansı konusundaki başarısını tasdik ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ultrasonik parmak izi

Sonsuz-O ekranın marifetleri bununla sınırlı değil. Galaxy S10‘da ve Galaxy S10+‘ta parmak izi tarayıcı panelin içine gizleniyor. Ultrasonik darbelerle parmak izinin tüm 3D kıvrımlarını algılayan teknoloji, telefonların güvenliğini de artırıyor. Dört farklı parmak izine kadar tanımlayabileceğiniz tarayıcı, parmak izini üç boyutlu olarak okuduğu için iki boyutlu görüntü kaydeden sistemlere kıyasla da çok daha gelişmiş bir koruma sunmayı başarıyor. Modeller zorlu koşullarda da kullanıcıyı destekliyor. Ekrana entegre edilen parmak izi tarayıcı -5 dereceye kadar soğuk havalarda da rahatlıkla çalışmayı sürdürüyor.

Yeni nesil Samsung Galaxy S ailesi, büyük sinematik ekranı, yenilikçi Sonsuz-O tasarımı ve ultrasonik parmak izi sensörüyle kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunuyor. Samsung Galaxy S10 ailesini resmi site üzerinden satın alabilirsiniz.

İlgili video