reklamı kapat

POPÜLER

kaan terzioglu

Turkcell eski CEO’su Kaan Terzioğlu’nun yeni şirketi belli oldu

Turkcell’in eski CEO’su Kaan Terzioğlu’nun yeni şirketi belli oldu. Terzioğlu, ABD’li yapay zeka şirketi FastForward’a danışman oldu.

Kaliforniya merkezli şirket, operatörlere dijital müşteri deneyimini artırma alanında yapay zeka çözümleri sunuyor. Kaliforniya ve Mountain View merkezli FastForward, mobil operatörlerin Facebook Messenger, Instagram, Viber, Twitter ve diğer sosyal paylaşım platformları üzerinden aboneleriyle olan etkileşimi artıracak yapay zeka çözümleri geliştiriyor. Firmanın diğer danışma kurulu üyeleri ise sektördeki tanınan isimlerden oluşuyor. Evernote platformunun kurucusu Phil Libin, Nexit Ventures’in ortaklarından Markku Mäkeläinen de aynı kurulda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaan Terzioğlu’nun Turkcell’deki geçmişi

2015 yılından beri Turkcell’in CEO’su olarak görev yapan Kaan Terzioğlu, Turkcell’in vizyonunu “Dijital Servislerle Küresel Liderlik” olarak açıklamıştır. Turkcell’in dijital operatör dönüşümünü destekleyen bir yönetim süreci takip etmiştir. Şirketin yerel ve uluslararası iş stratejilerini onaylayan ve kısa ve uzun vadeli hedefler koyan bir kurumsal yönetim sistemi oluşturmuştur. Çıkar çatışması durumlarını önleyen, şirket varlıklarının korunmasını ve doğru kullanımını sağlayan, kamuyu aydınlatma esaslarına öncelik veren, yasa/kural ve yönetmeliklere uyumlu bir yönetim esas almıştır. 26 üyesi bulunan Dünya GSM Birliği (GSMA) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

1 Nisan 2015 tarihinde Turkcell genel müdürü olan Kaan Terzioğlu, bu görevinden geçen hafta ayrılmış ve yerine 15 Mart 2019 itibariyle Murat Erkan vekaleten atanmıştı.

İlginizi Çekebilir

Telefon dünyasının yeni dönemdeki önemli temsilcisi