reklamı kapat

POPÜLER

Kaan_Terzioglu

Turkcell CEO’u Kaan Terzioğlu hakkında çok önemli iddia

2015 yılından beri Turkcell CEO’su olarak görev yapan Kaan Terzioğlu hakkında çok önemli bir gelişme yaşandı. Habertürk’ün aktardığı habere göre Kaan Terzioğlu, Turkcell’den ayrılıyor. Eğer paylaşılan bilgiler gerçekse Kaan Terzioğlu dün itibarıyla istifa etti. Kaan Terzioğlu’nun bugün resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaan Terzioğlu’nun Turkcell’deki dönemi

2015 yılından beri Turkcell’in CEO’su olarak görev yapan Kaan Terzioğlu, Turkcell’in vizyonunu “Dijital Servislerle Küresel Liderlik” olarak açıklamıştır.[4] Turkcell’in dijital operatör dönüşümünü destekleyen bir yönetim süreci takip etmiştir. Şirketin yerel ve uluslararası iş stratejilerini onaylayan ve kısa ve uzun vadeli hedefler koyan bir kurumsal yönetim sistemi oluşturmuştur. Çıkar çatışması durumlarını önleyen, şirket varlıklarının korunmasını ve doğru kullanımını sağlayan, kamuyu aydınlatma esaslarına öncelik veren, yasa/kural ve yönetmeliklere uyumlu bir yönetim esas almıştır. 26 üyesi bulunan Dünya GSM Birliği (GSMA) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Bir günde var olan toplam 1440 dakikanın tümüne hitap eden dijital servisler geliştirerek insanların hayatlarını kolaylaştırmayı Turkcell’in hedefi haline getirmiştir. Bu hedef doğrultusunda Dergilik, Fizy, Yaani, bip, TV+ gibi tamamen yerli uygulamalar üretmeye devam etmektedir. Kaan Terzioğlu, sosyal sorumluluk projelerini yönetim sürecinin merkezinde tutmaktadır. Turkcell uygulamalarını dünyaya anlatırken insan için teknoloji ürettiklerini ön plana çıkarmıştır.

Türkiye’de dijital dönüşüm için projeler üreten Kaan Terzioğlu, Turkcell olarak yatırımlarını 5G teknolojileri üzerine yaptığını açıklamıştır.

İlginizi Çekebilir

Telefon dünyasının yeni dönemdeki önemli temsilcisi