reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9 Transparent Edition

Ürün yetiştirilemiyor! Xiaomi Mi 9 SE ve Mi 9 Transparent Edition için son dakika kararı

14 Mart’ta Xiaomi Mi 9 SE ve Mi 9 Transparent Edition almayı bekleyenler kötü bir haberle karşılaştı. Firma son dakikada yeni bir karar aldı.

Xiaomi, en yeni modeli Mi 9 ile dikkatleri üzerine çekerken aynı zamanda Xiaomi Mi 9 Transparent Edition ve Mi 9 SE ile de kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmıştı. Mi 9 Transparent Edition, Mi 9 modelinin “şeffaf arka kapaklı” versiyonu olarak öne çıkarken Mi 9 SE de daha uygun fiyatlı bir versiyon olarak kullanıcılarla buluşturuluyor. Tabii Mi 9 Transparent Edition modelinin gerçekten şeffaf kapak olmadığını belirtelim. Modelin tasarımıyla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Bu iki model 14 Mart’ta Çin’de gerçekleşecek olan satış etkinliğinde bir kez daha kullanıcılar için satışa sunulacaktı. Ancak firmanın son dakikada aldığı ani karar ile satış durduruldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Satışı durdurma kararı

Etkinlik için beklenti ise hayli büyüktü zira Transparent Edition, ikinci kez satın alıma açılıyordu. Geçtiğimiz seferki etkinlikte alamayan kullanıcılar şeffaf modeli bu kez satın almayı planlamıştı. Son dakikada alınan bu karar için Çinli üretici ellerinde “yetersiz sayıda ürün” olduğu açıklamasını yaptı. Son dönemlerde firmanın modellerine gösterilen ilgi sonucu üretim kanalının yetersiz kalmasına ilişkin haberler önceden de basına yansımıştı. Şirket üretim sürecinin daha verimli olması için çalışmalar yapılacağına değinmişti.

Son dakika iptalinin ise hayal kırklığı yarattığını söylemek gerek. Ancak Xiaomi, modellerin satışa açıldığı ikinci etkinlikte de minimum ürünle kullanıcıların karşısına çıkmak istememiş olabilir. Modellerin satışa sunulduktan sonra saniyeler içinde tükendiği düşünülünce, firmanın bu kararı alması daha mantıklı bir adım gibi görünüyor. Modellerin satışı ise 19 Mart‘a ertelendi. Global dağıtımı gerçekleşmesi beklenen her iki ürünün üretim kapasitesinin artırılması beklenirken, Avrupa satışında da benzer sorunlar olup olmayacağı merak ediliyor.

İlginizi çekebilir

Mi 9 Transparent Edition tanıtımı