reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9 Transparent Edition

Sürpriz özelliği ve şeffaf arka kapak tasarımıyla Xiaomi Mi 9 Transparent Edition göründü [Video]

Önümüzdeki günlerde tanıtılmaya hazırlanan Xiaomi Mi 9, Mi 8 modelinde olduğu gibi “transparan” bir versiyonla geliyor. Xiaomi Mi 9 Transparent Edition modelinin tek sürprizi bu da değil.

Xiaomi, Mi 8 Explorer Edition versiyonunda olduğu gibi Mi 9 için de “şeffaf” bir model hazırlığında. Xiaomi Mi 9 Transparent Edition isimli bu model, bir öncekindeki gibi gerçekten tamamen şeffaf olmasa da sanki şeffaf bir kapak tasarımına sahipmiş izlenimi veren bir gövde tasarımıyla geliyor. Hayli etkileyici olan bu tasarım detayını ise donanım tarafında başka bir süpriz karşılıyor. Mi 9 Transparent Edition, ailenin en güçlü modeli olarak öne çıkıyor. Gücünü Snapdragon 855‘ten alan model, farkını RAM’iyle gösteriyor. 12 GB RAM ile çalışacağı belirtilen model için Xiaomi’nin kurucularından Lei Jun’un yaptığı açıklama da donanım detayını doğruluyor. Ayrıca modelin halihazırda sinemalarda gösterilen Alita: Battle Angel filminin imzasını taşıdığı da görsellerde seçiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 9 Transparent Edition
Xiaomi Mi 9 Transparent Edition
Xiaomi Mi 9 Transparent Edition

12 GB RAM’e yükseliş

Android cihazların RAM’leri ise 12 GB’a kadar çıkmış durumda. Samsung Galaxy S10+’ın da aynı şekilde 12 GB RAM’le kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Xiaomi de geride kalmayarak en yeni modelinde bu alternatifi sunuyor.

Transparent Edition, orijinal versiyonlarda olduğu gibi 48 MP çözünürlük sunan arka kamerayla geliyor. Standart modeldekinden farklı olarak f/1.47 diyafram açıklığına sahip olduğunu belirtelim. Mi 9 modellerinde Gorilla Glass 6 kullanılıyor. AMOLED ekranla gelecek olan modellerin FHD+ çözünürlük sunacağı da yine bilinen detaylar arasında yer alıyor. Transparent Edition’ın yaklaşık 885 dolardan satışa sunulması bekleniyor. 20 Şubat’ta tanıtılacak olan modeller, tüm detaylarıyla karşımızda olacak.