reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9 Transparent edition

12 GB RAM’li “şeffaf” Xiaomi Mi 9 ile ilgili bilmeniz gereken en önemli detay

19 Şubat 2019

Geçtiğimiz yıl Xiaomi Mi 8 Explorer Edition versiyonu ile “sahte şeffaf” tasarımı bizlerle buluşturan Çinli üretici, Xiaomi Mi 9 Transparent Edition‘da gerçekten şeffaf tasarım kullanmış olabilir mi?

Şeffaf kapak tasarımı fikrini ilk olarak Mi 8 Explorer Edition ile hayata geçiren Çinli üretici şimdi Xiaomi Mi 9 modeline de “şeffaf kapaklı” bir versiyon hazırlığında. Ancak bu “şeffaf model” sadece kozmetik bir değişimle de gelmiyor. Ailenin en güçlü modeli olarak öne çıkan cihazda 12 GB RAM‘in yer alacağı müjdelendi. Haliyle tasarımından donanımına karşımızda nefes kesen bir cihaz duruyor. Ancak Xiaomi ürünlerini takip ediyorsanız, cihazın şeffaflığı sizi bir parça düşündürmüş olabilir. Çünkü Mi 8 Explorer Edition çıktığında cihazın aslında “gerçekten şeffaf değil ama şeffaf görünümlü” olduğu ortaya çıkmıştı. Mi 9 modelinde işler nasıl işliyor dersiniz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 9 Transparent Edition’daki görünen parçalar gerçek değil

Cihazın tasarımına baktığımızda gerçekten etkileyici bir görünümle karşılaşıyoruz. Halihazırda sinemalarda gösterilen, James Camaron’un yeni filmi Alita: Battle Angel ile de iş birliği yapan Xiaomi, tasarıma bunu işlemeyi de ihmal etmemiş. Telefonun reklamları dahi bu şekilde hazırlanmış durumda. Ancak gün sonunda görünen parçalar ne yazık ki cihazın içindeki dizilim ve parçaların görünümü değil. Mi 8 Explorer Edition’da bu cihaz satışa çıktıktan sonra ortaya çıkmış ve büyük hayal kırıklığı olmuştu. Bundan ders alan Çinli üretici bu kez cihaz daha satışa çıkmadan itiraf ediyor.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, yaptığı açıklamada saydam gövdede görünen bileşenlerin çok ince bir alüminyum kağıt üzerine oyulduğu belirtiliyor. Bileşenler çok daha şık ve göze hoş görünen şekilde tasarlanmış elbette.

Öte yandan gerçekten şeffaf olmasa da Mi 9, bu versiyonuyla şüphesiz ilgileri tek bakışta üzerine çekiyor. 12 GB RAM’le gücünü de en üst noktaya çeken cihazın fiyatı hala netlik kazanmadı ancak dedikodular fiyatın 885 dolara kadar çıkabileceği yönünde.

İlgili video

Cihazın tanıtımı