reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Göz dolduran “Xiaomi Mi 8 Explorer Edition” gerçekten şeffaf değil mi?

Bugün tüm detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz birçok yeni ürün duyurusu yapan Xiaomi, özellikle üst düzey akıllı telefon Mi 8 Explorer Edition ile dikkatleri üzerine çekti. Şeffaf gövdesiyle öne çıkan model, yoksa gerçekten şeffaf değil mi?

Normal Mi 8‘den iPhone X benzeri 3D yüz tanıma sistemi ve ekrana entegre parmak izi sensörüyle ayrılan Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, görünüşe göre söylendiği gibi “gerçekten şeffaf” değil. Telefonun şeffaf göstermek için bir tasarım oyununa giden firma, burada bir çıkartma yani özel tasarlanmış bir görsel kullanmış. Yani yukarıda görülenler aslında gerçekten telefonunun altında bulunmuyor. Bu detayı ufak yazılarla ürün sayfasına ekleyen firma, bunların gerçek iç donanımla konum açısından da uyuşmadığını belirtiyor. Özellikle açıkta duran Snapdragon 845 işlemci yüzünden soru işareti oluşturan şeffaf kasa, yine de güzel bir detay sunuyor. Gerçekten şeffaf kasayı şu an sadece HTC kullanıyor ancak o da sadece NFC antenlerini kullanıcılara gösteriyor. Çok dar alanın olduğu telefonların içerisinde gerçek bir görsel düzen kurmak neredeyse imkansız olarak nitelendiriliyor. Bu yüzden de Xiaomi en mantıklı yolu seçmiş gibi görünüyor. Yakında telefonun içerisinde gerçekte nasıl bir donanım yerleşimi olduğunun ortaya çıkması (iFixit ya da JerryRigEverything) bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, teknik olarak güçlü bir cihaz

Telefonun genel teknik detayları Mi 8 ile hemen hemen aynı şekilde. Baktığımız zaman Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition, 6,21 inç boyutunda Full HD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Yüzde 88.5 ekran gövde oranına ulaşan telefonlar, güçlerini Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Normal versiyonda 6 GB RAM 64 GB / 128 GB / 256 GB depolama yer alırken, Explorer Edition‘da ise 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama karşımıza çıkıyor. Açıklandığı kadarıyla 3.400 mAh‘lık pil üzerine kurulan modeller, QuickCharge 4+ hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor. İlk olarak çift GPS’e ve Type-C portuna sahip telefonların, arkasında çiftli kamera sistemi bulunuyor.

İlgili Video

Şirketin yeni bilekliği