reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 3

Mi Band 2’nin eksiklerini kapatan özellikleri, uygun fiyatı ve tazelenen tasarımıyla en yeni akıllı bileklik “Xiaomi Mi Band 3”

Çin’de düzenlenen etkinlik kapsamında dikkat çeken özelliklere sahip yeni akıllı telefonları Mi 8, Mi 8 Explorer Edition ve Mi 8 SE‘yi tanıtan Xiaomi, sözünü verdiği gibi yeni akıllı bileklik Mi Band 3‘ü de görücüye çıkarttı. İşte çok uygun fiyatlı Xiaomi Mi Band 3 ve tüm özellikleri.

Hazırladığı akıllı bileklik modeli Mi Band 2 ile resmi olarak yer almadığı Türkiye’de dahi yüz binlerce kişiye ulaşan Xiaomi, şimdi Mi Band 3 ile karşımızda bulunuyor. Uzun süredir gelmesi beklenen bileklik, fiyat performans konusunda sınırları zorluyor. Yerini aldığı modelden çok büyük farklar taşımayan bileklik, yine de ince dokunuşlar almış durumda. Tasarımsal olarak yapılan adımlarla daha modern görünür hale getirilen ürün, yuvarlak hatlarıyla dikkat çekiyor. Mi Band 2’den farklı olarak kayışın içine değil dışına çıkartılan ürün, tamamen siyah bir gövdeye ve 0,42 inçten büyüyen 0,78 inç boyutunda renksiz bir dokunmatik 128×80 piksel OLED ekrana sahip. Bağlantı noktasında Bluetooth 4.2 kullanan ve 110 mAh pili bulunan ürün, bu açıdan yüzde 50’lik bir kapasite artışı getiriyor. Şu an kırmızı, mavi ve siyah kayışlar ile gösterilen akıllı bileklik, esas farkı yazılımsal tarafta karşımıza çıkartıyor.

Yapılan değişiklikler ile cihazın ekranında gelen telefonunuza gelen metin mesajlarını okunabiliyor ya da gelen çağrılar görülebiliyor. Direkt olarak üzerinden çağrıyı sessize alma özelliği sunan bileklik, bünyesinden alarmın kapatılmasına da imkan tanıyor. Hava durumu hakkında hızlı olarak bilgi verebildiği açıklanan Xiaomi Mi Band 3, beklendiği üzere her türlü egzersizi kayıt altına alabiliyor. Bünyesinde bir nabız sensörü bulunan bileklik, Mi Fit uygulaması üzerinden özelleştirilebiliyor. NFC’ye sahip bir versiyonunun olduğu da söylenen modelin, bu versiyonu mobil ödeme için kullanılabiliyor.

Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi Mi Band 3

50 metre suyun altında kullanılabilen Mi Band 3, Mi Band 2’de çok şikayet edilen bir detayı da ortadan kaldırıyor. Şirketin açıklamasına göre bilekliğin standart kayışı artık kolay şekilde açılmıyor / çıkmıyor. Bu konuda daha sağlam bir tasarım kullanan firma, böylelikle egzersiz sürecine daha iyi eşlik edecek gibi görünüyor. 20 güne kadar pil ömrü sunan akıllı bileklik, beraberinde gelen basit USB şarj cihazı aracılığıyla rahatlıkla şarj edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 3 yine milyonlar satacak

Aracı firmalar aracılığıyla hızlı olarak Türkiye’de de satılacağını tahmin ettiğimiz model, açıklandığı kadarıyla 26 dolar fiyat etiketine sahip. Bu açıdan çok rekabetçi olan bileklik, akıllı saat istemeyenler için harika bir seçenek oluşturuyor. NFC2li versiyon ise sadece 31 dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor.