reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 4 Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik hakkında yapılan önemli açıklama

Büyük ses getiren akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 4 sonrasında karşımıza çıkacak Xiaomi Mi Band 5 için üretici firma Huami bir açıklama yaptı.

Xiaomi Mi Band 5, en son firmanın 3 Nisan tarihli Xiaomi Smart Inn Mi Fan Festival kapsamında tanıtılacak haberleriyle gündeme gelmiş ancak maalesef tanıtılmamıştı. Bu durumda sonra Xiaomi ile Mi Band serisinin üreticisi Huami arasında bağın koptuğu yönünde dedikodular geldi. Ancak bunlar kısa süre önce yalanlandı. Bir açıklama yapan Huami, dev isim Xiaomi ile ortaklığın devam ettiğini ve Mi Band 5’in 2020 bitmeden mutlaka tanıtılacağı ve satışa çıkacağını aktardı. Ancak Huami’den modelin tasarımı ya da özellikleri hakkında bir bilgi gelmedi. Yine çok uygun fiyatlı olacağı ve donanım konusunda çıtayı ciddi şekilde yükselteceği düşünülen akıllı bileklik, bazı kaynaklara göre 1,2 inç boyutunda bir AMOLED ekrana sahip olacak. Bu arada Huami’den “Amazfit Ares” yeni bir akıllı saatin de geleceği müjdelendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 5 öncesinde Xiaomi Mi Band 4 hangi detaylara sahipti?

Modelde 0,95 inç 120×240 piksel renkli AMOLED ekran yer alıyor. Hemen her alanda aktivite takibi yapabilen ve nabız ölçümü gerçekleştirebilen bileklik, içinde yerini aldığı eski modele nazaran daha gelişmiş bir sensör altyapısı taşıyor. 50 metre su altında sorunsuz olarak inebilen Mi Band 4, firmanın dijital asistanı Xiao AI desteğini beraberinde getiriyor. Akıllı telefonlar ile Bluetooth 5.0 teknolojisi üzerinden haberleşen Mi Band 4, tek şarjla 20 gün boyunca görev yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli