reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 4 Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik için gelen resmi çıkış açıklaması

Ses getiren akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 4 sonrasında karşımıza çıkacak Xiaomi Mi Band 5 için üretici firma Huami bir açıklama daha yaptı.

Xiaomi Mi Band 5 hakkında geçtiğimiz ay bir açıklama yapan Huami, bazı söylentilerin aksine dev isim Xiaomi ile ortaklıklarının devam ettiğini ve Mi Band 5’in 2020 bitmeden mutlaka tanıtılacağı aktarmıştı. Şimdi ise firma benzer sayılacak bir açıklama daha yaptı. Bu sefer ise biraz spesifik bir tarih geldi. Huami CEO’suna göre yeni bileklik ile tam olarak 2020’nin sonunda karşımıza çıkacak. Bu açıdan biraz daha beklememiz gerekecek bileklik, birçok pazara 2021’in başında ulaşacak izlenimi yaratıyor. Huami’den modelin tasarımı ya da özellikleri hakkında ise elbette herhangi bir bilgi gelmiyor. Yine çok uygun fiyatlı olacağı ve donanım konusunda çıtayı ciddi şekilde yükselteceği düşünülen akıllı bileklik, bazı kaynaklara göre 1,2 inç boyutunda bir AMOLED ekrana sahip olacak. Ancak bunların halen söylenti olduğunu belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 5 öncesinde Xiaomi Mi Band 4 hangi detaylara sahipti?

Modelde 0,95 inç 120×240 piksel renkli AMOLED ekran yer alıyor. Hemen her alanda aktivite takibi yapabilen ve nabız ölçümü gerçekleştirebilen bileklik, içinde yerini aldığı eski modele nazaran daha gelişmiş bir sensör altyapısı taşıyor. 50 metre su altında sorunsuz olarak inebilen Mi Band 4, firmanın dijital asistanı Xiao AI desteğini beraberinde getiriyor. Akıllı telefonlar ile Bluetooth 5.0 teknolojisi üzerinden haberleşen Mi Band 4, tek şarjla 20 gün boyunca görev yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli