reklamı kapat

POPÜLER

Shelby Cobra

Rüyalarınızı süsleyecek Shelby Cobra modifikasyonu

Superformance tarafından hayata geçirilen MKIII-R projesiyle birlikte Shelby Cobra dinamiklerini karakteristik parçalarla bir araya getiriyor.

Otomobil tarihinin en özel modellerinden birisi olan Shelby Cobra, üzerinde taşıdığı dinamiklerle markanın kurucusu Carrol Shelby’nin de felsefesini taşıyor. GT40’a yaptığı dokunuşlarla Le Mans’da tarihi bir performans sergileyen ve bu süreci kısa süre önce beyaz perdeye de taşınan markanın bugün hala Ford için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Orijinal versiyonu ile koleksiyon değeri taşıyan Cobra’nın modifikasyon projelerinin merkezine alındığı işler de karşımıza enfes görüntüler çıkartıyor. Superformance tarafından hayata geçirilen MKIII-R da bunun son örneklerinden bir tanesi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Shelby Cobra projesinden detaylar

MKIII modelleri için kullanılan şasi dinamikleri üzerine geliştirilen projenin görünen ve görünmeyen önemli değişimleri beraberinde getirdiğini söyleyebiliriz. Süspansiyon sisteminin dört köşesinde de bağımsız mimarinin kullanıldığı modelde, Bilstein marka yaylar kullanılıyor. Üretilen tüm MKIII-R modelleri ayrıca sınırlı kaymalı diferansiyel, dört pistonlu ön fren diskleri ve tek pistonlu arka disk frenleri ile standart olarak geliyor. Müşteriler fren sisteminin ön tarafından altı pistonlu kaliperleri de ek ücretle tercih edebiliyor. Projenin kalbinde ise Roush 427 motoru karşımıza çıkıyor. Bu motor 510 beygir güç ve 698 Nm tork gibi böylesine hafif ve kompakt bir otomobili kendine has bir sürüşle deneyimleme imkanı tanıyor. Superformance MKIII-R için fiyatlandırma 79.900 dolardan başlıyor.

İlginizi çekebilir

Efsanenin pickup formuyla macera baştan başlıyor; Jeep Gladiator