reklamı kapat

POPÜLER

Jeep Gladiator

Jeep Gladiator Avrupa pazarına geliyor; işte açıklanan motor seçeneği [Video]

Uzun süredir var olan bekleme sürecini sonlandırmaya hazırlanan Jeep Gladiator, teknik özellikleri itibarıyla nitelikli bir dizel motorla geliyor.

Kasım 2018 itibarıyla resmi tanıtımı gerçekleştirine Jeep Gladiator, bir efsaneyi pickup sınıfına taşıdı. O günden itibaren kademeli olarak Amerika bazlı satışa sunulan model, bu süreçte modifikasyon projeleriyle bile karşımıza çıktı. Sunulan motor seçenekleri gereği Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarı için biraz daha beklememiz gerektiği Gladiator artık bu bekleyişe son veriyor. İtalya’da düzenlenen özel bir etkinlikle resmen Avrupa’ya giriş yapan pickup modeli, merak edilen motor seçeneği sorusunu da cevaplandırdı. Altı silindir mimarisi üzerine kurulan dizel motorla satışa sunulacak olan model, beklentileri kaşılamak konusunda hiç zorlanmayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeep Gladiator üç farklı donanım paketiyle geliyor

Jeep’in paylaştığı verilere baktığımızda aracın 3.0 litrelik V6 motorla satışa sunulacağını görüyoruz. 260 PS güç ve 600 Nm tork üreten bu makine 8 ileri değerli otomatik şanzımanla kombin edilerek pazara sunulacak. Aynı silindir sayısındaki Kuzey Amerika pazarında sunulan motor 3,6 litrelik motorun 290 PS güç ve yaklaşık 350 Nm tork ürettiğini düşündüğümüzde, bu motorun çok daha nitelikli olduğunu daha net anlayabiliyoruz. Gladiator; Sport, Overland ve Rubicon olmak üzere iç farklı donanım seviyesiyle satış noktalarındaki yerini alacak. Aracın detaylı özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER