reklamı kapat

POPÜLER

2020_Jeep_Gladiator

Sınırlı sayıda üretilen 2020 Jeep Gladiator ve dikkat çekici yenilikleri

Bu yılın en çok beklenen otomobillerinden biri olan 2020 model Jeep Gladiator lanse edildi. Jeep tarafından yapılan duyuruya göre Gladiator Launch Edition’dan dünya genelinde sadece 4.190 adet üretilecek.

Jeep, ilk etapta siparişlerin 4 Nisan tarihinde alınacağını ve buna göre araçların teslim edileceğini belirtiyor. Kullanıcıların kırmızı, beyaz, gümüş, siyah ve granit renk seçeneklerinde satın alabilecekleri aracın yurt dışındaki satış fiyatı ise 60.815 dolar olacak. 4×4 olarak karşımıza çıkan gelen modelde 3.6 litre hacimli Pentastar V6 motor yer alıyor. Bu motor 285 beygir güç ve 350 Nm tork üretiyor. Aracın genel hatlarına bakıldığında özel tekerlekleri, iç döşemesi ve rozeti olan tam yüklü bir Rubicon modeli olduğunu söyleyebiliriz. Spesifik olarak, Launch Edition, 33 inç arazi lastiği ile geliyor. 17 inç Orta Parlak Siyah alüminyum jatnlarla oldukça havalı görünen aracın iç kısmın da bir hayli dikkat çekiyor. İç kısımda gümüş kaplamalı ve kırmızı dikişli siyah deri koltuklar göze çarpıyor. Rozet ise bagaj kapağında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Jeep Gladiator Launch Edition ne zaman piyasaya sunulacak?

Önümüzdeki aylarda piyasaya sunulacağı açıklanan 2020 Jeep Gladiator Launch Edition’ı LOG ekibi olarak bizim de epeyce beğendiğimiz söylemek istiyoruz. Rubicon modelinden 17 bin dolar daha pahalı fiyata satılan modelin Türkiye’de satışa sunulması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

2018 Jeep Wrangler çarpışma testi