reklamı kapat

POPÜLER

2018 Ford GT

14 yaşındaki çocuğu karlı zeminde Ford GT ile yanlarken izleyin [Video]

Süper otomobil modelleri gelişen teknolojiler ile artık çok daha kolay şekilde kontrol edilebiliyor. Eğitim ile 14 yaşındaki bir çocuk bile karlı zeminde Ford GT gibi bir araçla yanlayabiliyor!

Toplamda 600 beygir güç üreten 3,5 litrelik TwinTurbo EcoBoost V6 motora sahip olan Ford GT, tasarımı ve sürüş modlarıyla otomobil tutkunlarının hayalini süslüyor. Tasarımı ve performansıyla gerçekten nefes kesen otomobil, adeta normal yollara çıkabilen bir pist canavarı. İşte bu canavarı dizginlemeyi başaran Andrew isimdeki 14 yaşındaki çocuk, sarı rengiyle dikkat çeken Ford GT ile karlı zeminde etkileyici bir yanlama performansı ortaya koyuyor. Monticello Motor Club tarafından sürücü eğitimi amaçlı genç yarış programının reklamı için hazırlanan yukarıdaki video, eğitimle neler başarılabileceğini gözler önüne seriyor. Birçok sürüş destek sistemlerine rağmen kontrol etmenin zor olduğu (Özellikle de çok kaygan karlı zeminde) süper spor otomobiller, artık bazı kalıplaşmış ön yargıları kırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford GT gerçekten nefesleri kesen bir otomobil

Otomobili oldukça usta bir sürücü gibi kontrol eden Andrew, ticari amaçlı sürüş programının ne kadar işe yaradığını gözler önüne seriyor. 600 beygirlik gücün böyle bir zeminde kontrol altında tutulmasının kolay olmadığı söylenirken, videoda Andrew’ın koltuğuna ek minder koyması da gülümseten bir detay olarak yer alıyor. Böyle bir deneyimi günün birinde yaşamak dileğiyle..