reklamı kapat

POPÜLER

2020 Hyundai Venue

Crossover sınıfına dikkat çeken yeni üye: 2020 Hyundai Venue [Video]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Hyundai, yeni bir modelin daha duyurusu yaptı. 2019 New York Auto Show kapsamında 2020 Hyundai Venue geliyor. İşte detaylar;

Şimdilik sadece adı paylaşılan 2020 Hyundai Venue, yukarıda da söylediğimiz gibi resmi olarak 17 Nisan tarihinde 2019 New York Auto Show kapsamında görücüye çıkartılacak. Crossover sınıfında yer alan otomobil, firmanın en yeni ve ufak CUV modeli olarak geçiyor. Resmi açıklamaya göre aracın adı insanların görmek istedikleri -bu durumda aracın içinde- bir “yer / mekan” anlamına geliyor. Daha çok hayata yeni adım atmış gençleri odak noktasına alan otomobil, Kona’nın altında konumlandırılıyor. Oldukça ufak olacağı için şehir hayatına güzel uyum sağlayacağı tahmin edilen 2020 Hyundai Venue, firmanın alt seviyede en çok satacağı modellerden olacak izlenimi yaratıyor.

En son Hyundai Tucson N Line görücüye çıkmıştı

Kısa süre önce karşımıza çıkan otomobil, performans odaklı bir tasarıma sahip. Daha kaslı bir yapısı bulunan model, orijinalden daha az krom kaplama detaylar taşıyor. 19 inç jantlar üzerine kurulan Hyundai Tucson N Line, bol bol siyah detay taşıyor. Sayfada görebileceğiniz kırmızı ile siyah rengin kombinasyonu gayet güzel duruyor. Aracın içerisinde kırmızı dikişli detaylar öne çıkıyor. Burada çok büyük değişiklikler taşımadığı görülen en büyük N Line modeli, biraz karanlık bir kokpit ile karşımıza çıkıyor.

Gelelim motor seçeneklerine. Modeli 175 beygir 1.6 litre T-GDI turbo benzinli, 135 beygir 1.6 litre CRDi ve 183 beygir 2.0 litre CRDi dizel motor seçenekleriyle elde edilebiliyor. Motor seçeneklerinin ülkeye göre değişeceği araç, 6 ileri manuel ya da 7 ileri DCT şanzıman ile kombinlenebiliyor. Önden çekiş ya da dört çeker tercih edilebilen sportif Tucson, 135 ve 183 beygir modellerde 48V mild hybrid teknolojisiyle geliyor.