reklamı kapat

POPÜLER

2020 Hyundai Venue
2020 Hyundai Venue
2020 Hyundai Venue
2020 Hyundai Venue
2020 Hyundai Venue
2020 Hyundai Venue

Kona’dan daha ufak; işte karşınızda 2020 Hyundai Venue [Galeri]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Hyundai, 2019 New York Otomobil Fuarı kapsamında beklenen 2020 Hyundai Venue modelini tanıttı.

Crossover sınıfında yer alan 2020 Hyundai Venue, firmanın en yeni ve ufak CUV modeli olarak geçiyor. Aracın adı insanların görmek istedikleri -bu durumda aracın içinde- bir “yer / mekan” anlamına geliyor. Daha çok hayata yeni adım atmış gençleri odak noktasına alan otomobil, Türkiye’de de satılan Kona’dan daha ufak bir gövdeye sahip. Firmanın diğer modellerinden biraz daha farklı ve köşeli bir tasarımı bulunan otomobil, kaslı çizgisiyle dikkat çekmeyi biliyor. Özellikle arkadan dikkat çeken ve modern bir çizgisi bulunan araç, firmadan artık alıştığımız standart bir kokpit ile karşımıza çıkıyor. İçerisinde 3,5 inç dijital gösterge sistemi ile 8 inç dokunmatik multimedya ekranının öne çıktığı 2020 Hyundai Venue, yapısı gereği oldukça büyük bir yükleme alanı sunuyor. Her türlü yeni nesil gelişmiş güvenlik ve sürüş sistemleriyle donatılan Venue, gücünü 1.6 litre dört silindir Smartstream Gamma DPFI motordan alıyor. Bu motor altı ileri manuel ya da IVT otomatik şanzıman ile kombinlenebiliyor. Apple CarPlay ve Android Auto destekleri unutulmaya yeni model, şirketin Blue Link sistemine de destek veriyor. Bu sistem sayesinde kişiler telefonlarını ve Amazon Alexa ya da Google Assistant dijital asistanları kullanarak araçlarını uzaktan çalıştırabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Hyundai Venue güzel bir seçenek

Güney Kore Ulsan’da üretilecek otomobilin, belirlenen pazarlara yıl sonunda geleceği söyleniyor. Aracın fiyatı henüz bilinmezken, Avrupa ve Türkiye satışı hakkında da bir açıklama bulunmuyor. Bu aracın sadece belirli pazarlara özel olabileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da geçen ay tanıtılan 2020 Sonata