reklamı kapat

POPÜLER

2020 Hyundai Veloster N

Performans ailesinin üyesi yenilendi; 2020 Hyundai Veloster N

Meraklı bekleyişi sona erdiren 2020 Hyundai Veloster N, kısıtlı pazarlarda sunulmasına rağmen kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran isimler arasında.

Yaklaşık 2 yıl önce karşımıza çıkmasının ardından Amerika pazarında ciddi bir rekabet içerisinde giren Hyundai Veloster N, yeni yıl için güncellemeler alarak yola devam ediyor. Bir süredir ipucu niteliğindeki detaylarıyla gündeme gelen yeni model, dijital lansman üzerinden nihayet meraklılarının beğenisine sunuluyor. En büyük değişimlerinden birisini sekiz kademeli çift kavrama şanzımanıyla yapan Veloster N’de kuru kavrama yerine ıslak kavramaya geçiliyor. Sürüş deneyiminde hissedilir oranda fark yaratacağı söylenen bu güncellemeyle aracın motor dinamiklerinde de ufak dokunuşlar yapılmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Hyundai Veloster N öne çıkan değişimleri

Kaputunun altında 2.0 litrelik turbo dört silindir makineyle gelen modelin iki farklı güç versiyonu sunulmaya devam edilecek. 250 ve 275 beygir olarak ayrılan bu versiyonların tork değerlerinde ise ufak iyileştirmeler var. Yapılan dokunuşların ardından sırasıyla 352 Nm ve 377 Nm’lik tork değerine sahip Veloster N versiyonları ortaya çıkıyor. Yapılan testler doğrultusunda racın 0’dan 100’e hızlanmasıysa sadece 5,6 saniye sürüyor. Tasarım ve donanım noktasıysa ciddi revizyonları içermeyen nitelikler üzerine kurulu. Otomobil için yeni isteğe bağlı olarak sportif koltuklar da artık geliştirme listesinde kendisine yer buluyor. Bu koltuklar standart koltuklardan yaklaşık 2 kilogram daha hafif yapısıyla öne çıkarken tamamı Alcantara kaplı şekilde geliyor. 2020 Hyundai Veloster N Nisan ayında Güney Kore’de satışa sunulacak ve bunu önümüzdeki aylarda diğer pazarlar izleyecek.

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Elantra