reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Veloster N ETCR
Hyundai Veloster N ETCR
Hyundai Veloster N ETCR

Elektriğin gücü adına: Hyundai Veloster N ETCR [Galeri]

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında Hyundai sadece 45 konseptini tanıtmadı. Firmadan aynı zamanda Veloster N ETCR modeli de geldi.

Elektrikli otomobil tarafına diğer birçok üretici gibi oldukça fazla önem veren isimlerin başında gelen Hyundai, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardığı Veloster N ETCR ile yarış tarafına odaklanıyor. Bir tamamen elektrikli yarış aracı olan model, normal Veloster N TCR üstüne kuruluyor ve dikkat çeken bir gövde kaplaması ile lanse ediliyor. Firma maalesef henüz bu etkileyici yarış aracının teknik detayları hakkında bir açıklama yapmıyor. Bu biraz üzücü ancak aracın çok yüksek performans sunduğundan bahsediliyor. Hyundai Motorsport tarafı için büyük önem arz ettiği aktarılan elektrikli yarış makinesi, direkt olarak ETCR standartlarına uygun olarak tasarlanmış durumda. Elektrik motorunu aracın ortasına konumlandıran firma, şimdilik açık olarak iç tasarımı da karşımıza çıkarmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Veloster N ETCR dikkat çekiyor

Ön ve arka jantları farklı renkte tercih edilen model, oldukça kaslı bir gövde kitiyle ve büyük bir rüzgarlıkla geliyor. Ön kısmına büyük bir “N” logosu konumlandırılan elektrikli yarış otomobili, söylendiği kadarıyla önümüzdeki yıl Electric Touring Car Racing serisinde aktif olarak kullanılacak. Araç ile bu yarış serisinde ciddi başarılar elde etmesi hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

Audi’nin gelecek görüşü