reklamı kapat

POPÜLER

Audi AI:Trail
Audi AI:Trail
Audi AI:Trail
Audi AI:Trail
Audi AI:Trail
Audi AI:Trail

Mars’a bile gider; Audi’den dikkat çeken elektrikli arazi aracı: AI:Trail [Video]

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılan bir diğer konsept otomobil modeli de Audi‘den geldi. Audi AI:Trail tanıtıldı. İşte detaylar;

Gelecekte araziye özel “offroad” araçlar nasıl görünecek sorunun cevabını Audi veriyor. 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nın en çok dikkat çeken modellerinden birisi olan Audi AI:Trail, gerçekten Mars’a gidecek kadar iddialı bir fütüristik tasarıma sahip. Araziye uygun büyük lastiklere sahip olan araç, görebileceğiniz üzere her türlü zorlu şarta uygun bir seçenek oluşturuyor. Büyük camlarıyla görüş açısının inanılmaz yüksek olduğu modelin, dışı kadar içi de dikkat çekiyor. Dört kişilik tasarlanan konsept, burada da geleceği gözler önüne seriyor. Yarım tasarlanan direksiyonu ve minimum düzeyde tutulan gösterge panelleriyle yaşadığınız deneyime odaklanmanıza yardımcı olan araç, direksiyon üstüne dikey bir ekran ya da telefon konumlandırıyor.

Audi AI:Trail
Audi AI:Trail
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi AI:Trail elbette otonom yani sürücüsüz yapıyı benimsiyor

Modelden bazı dikkat çeken teknik detaylar da paylaşılmış durumda. Söylendiği kadarıyla konsept araç 400 ila 500 km arasında bir menzile sahip olacak. Zorlu arazilerde menzilinin 250 km seviyesine düştüğü aktarılan arazi canavarı, tam 429 beygir güç ve 1.000 Nm tork üretiyor. Bu tork değeriyle araziye saplanma gibi bir ihtimali bulunmayan fütüristik konsept, elbette ne zaman satışa çıkacak bilinmiyor. Ancak şu an için böyle bir planı bulunmayan firma, sadece yeni önemli gözler önüne sermek adına güzel bir gösterim yapıyor.

Video