reklamı kapat

POPÜLER

Land Rover Defender
2020 Land Rover Defender
2020 Land Rover Defender
Land Rover Defender
2020 Land Rover Defender
2020 Land Rover Defender

Arazinin güçlü oyuncusu: karşınızda 2020 Land Rover Defender

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılan en kaslı otomobil karşınızda bulunuyor. İşte tüm detaylarıyla 2020 Land Rover Defender ve fiyatı.

2020 Land Rover Defender, uzun süredir aktif olarak test ediliyordu. Tasarımı da uzun süre önce sızdırılan SUV, arazi severlerin dikkatini çekmeye odaklanıyor. Eski jenerasyondan aldığı tasarım çizgilerini modern dokunuşlar ile daha etkileyici hale getiren yeni Defender, tasarım kişiden kişiye değişmesine rağmen güzel ve oldukça kaslı görünüyor. Köşeli yapının tercih edildiği arazi aracı, açıklandığı kadarıyla Defender 90 ve Defender 110 olmak üzere iki farklı gövde tipiyle tercih edilebiliyor. Defender 90, 6 kişiye kadar oturma kapasitesi sunabilirken, 110’da ise 5+2 oturma düzenine sahip bir iç mekan bulunuyor.

Yeni Defender için Land Rover birçok donanım paketi hazırlamış durumda. Firmanın 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda verdiği bilgiye göre araç için S, SE, HSE, First Edition ve Defender X olmak üzere tam 5 farklı donanım seçeneği sunuluyor. Bu arada yeni Defender için dört farklı Aksesuar Paketi de geniş kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Explorer, Adventure, Country ve Urban paketlerinin her biri Defender kullanıcılarına kendi dünyalarına en uygun Defender’ı yaratma imkanı tanıyor.

2020 Land Rover Defender direkt olarak D7x mimarisi üstüne kuruluyor. Bu mimari firmanın ürettiği en sert gövde yapısını oluşturmak amacıyla hafif alüminyum monokok yapıya dayanıyor. Geleneksel kasa üstü tasarımlara göre üç kat daha sert olan ve Land Rover’ın Extreme Event Test prosedürlerine dayanacak şekilde tasarlandığı söylenen yeni şasi, en yeni elektrikli güç aktarma organlarını desteklerken tamamen bağımsız hava veya helezon yaylı süspansiyon için sağlam bir temel sağlıyor. Araçta dört tekerlekten çekiş sistemi ve iki vitesli otomatik şanzımanla birlikte merkezi diferansiyel ve opsiyonel Aktif Kilitleme Arka Diferansiyeli gibi donanımlar da sunuluyor.

2020 Land Rover Defender tam bir gerçek arazi aracı

Araç için birçok motor seçeneği sunuluyor. 4 silindirli benzinli motor ile gelen P300 versiyonu ve 6 silindirli benzinli motor ile yarı hibrit teknolojisini birleştiren P400 versiyonu bunlar arasında yer alıyor. Sürücüler, benzinliye alternatif olarak 4 silindirli dizel D200 versiyonu ve daha güçlü versiyonu D240 ile yakıt ekonomisi ön plana alarak seçimlerini yapabiliyor. Benzinli ve dizel motorlara ek olarak yüzde 100 elektrikli şarj edilebilir hibrit (PHEV) versiyonu da önümüzdeki yıldan satışa açılacak deniyor.

Kokpiti oldukça modern tasarlanan ve iki adet büyük ekran ile donatılan SUV, Amerika’da 49 bin dolar başlangıç fiyatına sahip. En üst versiyon ise tam 80 bin dolara kadar çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da yeni tanıtılan BMW Concept 4