reklamı kapat

POPÜLER

Defender

Arazinin lideri olmaya geliyor; 2020 Land Rover Defender

İngiliz üretici Land Rover’ın yeni Defender modelini tanıtmasına sayılı günler kala model Nürbugring’den bizlere el salladı.

Land Rover, yeni Defender için çalışamalarına hız verdi. Eylül ayının ortasında resmi tanıtımının yapılması planlanan model, çıkışını yapmadan önce son testlerden geçiyor. Daha önce yayınlanan fotoğraflar ve gelen bilgiler, araç için selefine göre modernleşen ama mirasını koruyan bir görüntü çiziyor. Nürbugring testleri sırasında kamuflajlı yakalanan model bizlere tasarımı hakkında çok bilgi vermese de aracın yerden yüksekliği aynen korunmuş. Markanın off-road özelliklerini en çok taşıyan modellerinden biri olan Land Rover Defender, yeni modeli ile birlikte şehir için kullanımı konusunda da iddialı olacak. Süspansiyonlarının sürücünün ihtiyaçlarına göre kademeli olarak ayarlanabileceği de gelen diğer bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Land Rover Defender hakkında neler biliyoruz?

Ailenin diğer üyelerinden de anımsadığımız MLA platformunun geliştirilmiş bir versiyonu üzerine kurulan Defender, sürüş konusunda büyük bir beklentiye sahip. Tabi ki söz konusu böylesine ikonik bir isim olunca tasarım konusu da gerek marka gerekse kullanıcı cephesi için önemli. Çünkü Defender denildiğinde aklımıza sınırları zorlayan bir sağlamlık ve arazi performansı geliyor. Öyle ki 30-40 senelik araçlar bile hala ağır arazi koşullarında görevlerini yerine getiriyor.

Sürücü ekranından çizgilerini görmeye başladığımız tasarımda aracın karakteristik farklarını da görebiliyoruz. Özellikle camların nispeten daha ufak olduğu bu noktada çok net bir şekilde görülebiliyor. LED teknolojisiyle gelecek olan ışıklandırma grubu ise eski versiyona oranla daha oval hatlar üzerine şekillenecek gibi görünüyor. Motor konusu da henüz masada görünmeyen Defender’ın Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. Hatta model geçtiğimiz günlerde bir film setinde görüntülenmeyi bile başardı. Bu durum da bize Defender’ın neredeyse hazır olduğunu gösteriyor.

İlginizi çekebilir

Jaguar-Land Rover ikilisinden “direksiyon ısıtmaya” anlam katan teknoloji