reklamı kapat

POPÜLER

Range Rover SVO Astronaut Edition

Asfalt üzerinde uzay atmosferi; Range Rover SVO Astronaut Edition

Virgin Galactic ile asfalt üzerindeki bir devi ortak noktada buluşturan Range Rover SVO Astronaut Edition, eşsiz detaylara sahip.

Kurulduğu ilk günden bu yana birbirinden özel modellere imza atan Jaguar-Land Rover ikilisinin özel departmanı SVO bu kez arayışlarını göklerde sonlandırmış şekilde karşımıza çıktı. Astronaut Edition projesiyle birlikte uzay araştırmaları konusunda önemli işlere imza atan Virgin Galactic ortaklığına selam gönderen departman, bizlere ciğerlerimize değil kalbimize dokunan bir atmosfer armağan ediyor. Temel olarak ailenin en üst noktası kabul edebileceğimiz Autobiography donanımı üzerine geliştirilen otomobile, çeşitli uçak figürlerinin premium bir dokunuş olarak yansıtıldığını görüyoruz. Tabi ki bu dokunuş beraberinde fazlasıyla tatminkar performans verilerini de barındırıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gökyüzü dokunuşlu Range Rover detayları

Bu özel üretim otomobilin beraberinde getirdiği pek çok nokta üzerinde bir anlam taşıyor. Örneğin tercih edilen renk seçeneği, yer çekimi ve gökyüzünün yoğunluğunu konu alan temayı içeriyor. Aynalar altında yere yansıyan aydınlatma logosu ise Virgin Galactic’in SpaceShipTwo modeline bir gönderme. Kokpit bölümünde de benzer felsefeyi barındıran dokunuşlarını koltuklar, torpidoda ve kullanıcının doğrudan muhattap olduğu konsolda görebiliyoruz. SVO Astronaut Edition teknik altyapı olarak hibrit destek barındıran P400e üzerine de satın alınabiliyor. Kullanıcılar bu opsiyonda 2.0 litrelik dört silindirli motora sahip olurken 5.0 litrelik sekiz silindirli üst versiyon ise yaklaşık 400 beygirle geliyor. Hibrit versiyonun saf elektrik modunda ise 42 kilometre menzil vadettiğini de belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

2019 Range Rover Evoque çarpışma testi