reklamı kapat

POPÜLER

Range-Rover-Sport-HST
Range-Rover-Sport-HST
Range-Rover-Sport-HST
Range-Rover-Sport-HST
Range-Rover-Sport-HST

394 beygirlik Range Rover Sport HST ve sunduğu dikkat çekici yenilikler [Video]

Range Rover, popüler Rover Sport modelinin yeni versiyonunu görücüye çıkardı. HST ismiyle karşımıza çıkan model hafif hibrit bir yapıyla geliyor.

Tam bir hibrit veya plug-in hibrit yapısında olmayan model 3 litre hacimli ve 6 silindirli turboşarj benzinli bir motoru bünyesinde barındırıyor. Ufak bir elektrik motorunun da yer aldığı otomobilde 48V gücünde bir batarya bulunuyor. Elektrikli motor frenleme ile ortaya çıkan enerjiyi bu bataryaya aktarıyor. Sunduğu 394 beygirlik güçle ciddi bir performans sergileyen Range Rover Sport HST’te elektrikli süperşarj sistemi bulunuyor. Bu sistem elektrik gücüye kontrol edilebiliyor. Sistemin aynı zamanda turboşarjlı motorlardaki gecikmeyi en aza indirdiğini belirtelim. Saatte 100 kilometre hıza 6 saniyede ulaşabilen otomobilin ortalama yakıt tüketimi 9.3 litre / 100 kilometre. 213 g/km CO’ salınımına sahip olan otomobilin dış tasarımı kadar iç mekan tasarımı da dikkat çekiyor. Daha önceki modellerde olduğu gibi konforlu bir deneyim vadeden Range Rover Sport HST’nin İngiltere’deki başlangıç fiyatı 81 bin sterlin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Range Rover Sport HST’nin Türkiye fiyatı açıklandı mı?

Bu yıl Türkiye’de satışa sunulmasını beklediğimiz otomobilin Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmış değil. Ancak 500 bin TL’nin üzerinde olacağını şimdiden söylememek mümkün. Range Rover Sport HST hakkında yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlgili video

Range Rover Sport HST’nin tanıtım videosu