reklamı kapat

POPÜLER

Canon-EOS-RP
Canon-EOS-RP
Canon-EOS-RP
Canon-EOS-RP
Canon-EOS-RP

Uygun fiyata tam kare sensörlü aynasız fotoğraf makinesi arayanlara: Canon EOS RP [Video]

Kısa bir süre önce özellikleri sızan Canon EOS RP resmen görücüye çıktı. Canon’un ikinci aynasız tam kare sensör fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyan EOS RP, uygun fiyata tam kare sensör fotoğraf makinesi satın almayı hedefliyor.

EOS R modelinde olduğu gibi Canon’un yeni RF bağlantısını kullanan EOS RP, Canon EF ve EF-S lensleriyle uyumlu şekilde çalışıyor. 26 megapiksel CMOS sensörün ve DIGIC 8 görüntü işlemcisinin tercih edildiği makine, EOS 800D’den daha ufak bir gövdeye sahip. Odak nokta sayısı 4779 olan EOS RP’de ISO hassasiyeti maksimumda 102.400’e kadar artırılabiliyor. Arka tarafında 1.04 milyon nokta 3 inç dokunmatik ekranın yer aldığı makinede yüzde 100 kapsama alanlı elektronik vizör mevcut. Minimum enstantane hızı 30 saniye, maksimum deklanşör hızı 1/4.000 saniye olan Canon EOS RP, dahili bir flaş ne yazık ki bulunmuyor. Kullanıcılar düşük ışık için pek tabii harici flaş satın alabiliyor. MPEG-4 ve H.264 video formatlarına destek veren makine 4K video kaydına da izin veriyor. Mini-HDMI ve USB haricinde bağlantı noktaları arasında Wi-Fi ve Bluetooth da yer alıyor. Bu bağlantılar sayesinde çekilen fotoğraflar kablosuz mobil cihazlara aktarılabiliyor. Tam dolu pille 250 kare çekim gerçekleştirebilen makinenin 485 gram ağırlığında olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canon EOS RP’nin yurt dışı satış fiyatı ne kadar?

Mart ayında piyasaya sunulacağı açıklanan Canon EOS RP’nin sadece gövde fiyatı 1.299 dolar. Kullanıcılar makineyi RF 24-105mm F4 L IS USM lensle satın almak isterlerse satış fiyatının 2.399 dolara çıkacağını söyleyelim.

İlgili video

Fiyatı ve özellikleriyle dikkat çeken makine: Canon EOS RP