reklamı kapat

POPÜLER

2019-land-rover-range-rover-sv-coupe (1)
2019-land-rover-range-rover-sv-coupe (2)
2019-land-rover-range-rover-sv-coupe (3)
2018-range-rover-sv-coupe-geneva

Range Rover SV Coupe modeli için beklenmeyen gelişme

Land Rover‘ın rakiplerine karşı piyasaya sunmayı hedeflediği Range Rover SV Coupe, beklenmeyen bir gelişme ile meraklılarını üzdü.

Land Rover bugüne kadar çok çeşitli arazi araçları üretti. Kimisi tasarımı ile büyülerken kimisi yol performansı ile otomobil sevelerin yüzünü güldürmüştü. Özellikle 2017’de üretilmeye başlananVelar, markanın tasarım konusunda ne kadar ileri gidebileceğini göstermişti. Velar tam bir coupe olmasa da çizgileri gereği o izlenimi veriyordu. Gel gelelim hala fazladan 2 kapısı vardı. Çünkü Land Rover, Range Rover SV Coupe adında bir model üretmek istiyordu. Sadece iki kapısı olması istenen model, Rolls-Royce Cullinan ve Bentley Bentayga‘nın rakibi olacaktı. Olacaktı diyoruz çünkü proje maalesef iptal edildi. Land Rover bu kadar maliyetli yeni bir araç üretmek yerine, hazırda ürettiği Discovery gibi modellerine yatırım yapmayı tercih etti. Başta sadece 999 adet üretilmesi planlanan model 5.0 litre V8 bir motor kullanacaktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yetkiler tarafından yapılan açıklamada; ”Range Rover SV Coupé’nin üretime geçmeyeceğini müşterilerimize bildirmek zor bir karardı. Fakat Land Rover bunun yerine kaynaklarını ve yatırımlarını dünya çapındaki gelecek nesil ürünlerine odaklamak zorunda.” ifadeleri kullanıldı. Kim bilir, belki iki kapılı bir Velar planları vardır.

İlginizi çekebilir

Rivian R1T Offroad