reklamı kapat

POPÜLER

2019-land-rover-range-rover-sv-coupe (1)

Kriz İngilizleri de vurdu; Land Rover üretimi durduruyor!

Düşen talepler ve artan maliyetler markaları adeta çıkmaza sokuyor. İngiliz devi, Land Rover şaşırtan bir karar ile üretimi durduruyor!

Otomotiv sektörü son 2 senedir bir küçülme içerisinde. Dünya genelinde neredeyse tüm firmaları etkileyen bu durum premium otomobil üreticileri daha da fazla etkiledi. Hindistan merkezli TATA’nın bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Land Rover düşen taleplerin ve artan maliyetlerin sıkıntılı etkilerini yaşamaya başladı. Avrupa’da dizel tercih eden kullanıcıların düşmesi ve Çin pazarının küçülmesi de durumda etkili oldu. Sadece 2019’un son 3 ayı içerisinde, satışlarında yaklaşık % 2.3 gerileme gösteren marka radikal bir karar aldı. Firma yetkilileri yaklaşık bir milyar sterlin tasarruf etmek için düğmeye bastı. Buna göre Land Rover’ın İngiltere’deki fabrikası 7 gün yerine 4 gün çalışacak. Fabrika 3 gün boyunca tamamen kapalı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Land Rover ve Jaugar üretimi belirli günlerde durduruyor

Yetkililerden yapılan açıklama ise şu şekilde oldu, “Dış çevre otomotiv sektöründeki şartları zorlamaya devam ediyor. Biz de bu zorlu şartlara daha iyi ayak uydurmak için kendimizi koruyacak ve etkili olacak belirli önlemler alıyoruz. Solihull ve Castle Bromwich fabrikalarının üretim takvimlerinde bazı küçük değişiklikler olacak.” Castle Bromwich farikasında Jaguar’a ait, F-Type, XE, XF modellerinin, Solihull fabrikasında ise Land Rover Discovery başta olmak üzere diğer Land Rover modellerinin üretildiğini hatırlatmak gerek. Bu kararın tam olarak ne kadar devam edeceği ve markayı nasıl ekileceği bilinmiyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni Suzuki Jimny tanıtımı