reklamı kapat

POPÜLER

Ducati Superleggera V4

Karbon fiber gövde mimarisiyle dünyada bir ilk; Ducati Superleggera V4 ile tanışın

Sınırlı üretim adetleriyle satışa sunulacak olan Ducati Superleggera V4, söz konusu sürüş deneyimi olduğunda bunun hakkını sonuna kadar vermeye hazır.

Motosiklet dünyasının tasarım çizgileri basında bir başka noktasına konumlandırdığımız Ducati, sınırlı üretim rozetini de kullanan üreticiler arasında. Her ne kadar 1299 ile ön planda olsa da, İtalyan üreticinin ürün gamında sunduğu teknolojilerin de kendi sınıfları içerisinde ne denli nitelikli olduğunu biliyoruz. Uzun bir sürenin ardından sınırlı adet model planlamasını tekrar hayata geçiren marka, karşımıza Ducati Superleggera V4 ile çıkıyor. Toplamda sadece 500 adet üretileceği açıklanan motosiklet, artık marka ile özdeşleşen kırmızı renk seçeneğiyle yine görünüm olarak bir göz banyosu vadediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ducati Superleggera V4 iki farklı paketle tercih edilebiliyor

Ducati’nin 998cc’lik V tipi makinesini kullandığı modelde iki farklı versiyon tercih edilebiliyor. Bunlardan bir tanesini sadece piste çıkabilir olarak tasarlayan marka, ikinci pakette ise sokaklara uygun olan adımı atmış. Pist odaklı versiyonda 231 beygir güçle gelen Superleggera V4, sokaklara çıkmak için 11 beygirinden feragat edip yola 220 beygirle çıkıyor. Bolca karbon fiber malzemeni kullanıldığı modeli bu noktada dünyada ilk yapan bir özelliği de var.

Markanın resmi kaynaklarına göre, gövde üzerindeki taşıyıcı yapısı karbon fiber malzemeden üretilen ilk seri üretim motosiklet modeli Superleggerra V4 olarak kayıtlara geçiyor. Bununla birlikte jant seti de yine karbon malzeme tercih edilerek imal ediliyor. Her şeyin bir araya gelmesiyle 159 kilogramlık kuru ağırlığa sahip olan motosikletin opsiyonel olarak sunulan performans kitinde ise bu arakam 152,2 kilograma kadar düştüğünü görüyoruz. Ducati’nin aerodinamik olarak da önemli bir noktaya konumlandırdığı modelin 270 km/s hızda 50 kilogram yere basma kuvveti uygulaması da sürüş deneyimi için heyecan verici parçalar arasında. Üzerinde standart olarak Öhlins süspansiyon sistemi ve Brembo frenleri getiren Superleggerra V4’ün ilk teslimatları bu yaz döneminde yapılacak.

İlgili video

Upriser Ducati Panigale V4 S uzaktan kumandalı motosiklet