reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin DBS Superleggera

Aston Martin DBS Superleggera, Concorde dokunuşuyla “havalanıyor”

Aston Martin DBS Superleggera karakterini gökyüzündeki bir efsane ile bir araya getiren Concorde projesi, sınırlı üretim adetleriyle sunulacak.

Son olarak James Bond merkezli klasik versiyonu üzerinden geliştirilen versiyonuyla akıllarımızda yer edinen Aston Martin DBS Superleggera, sınırlı üretim adetli karakterlere bürünmeye devam ediyor. Bu kez toplamda sadece 10 adet üretilecek bir versiyonla bizi selamlayan modelin ilhamı dünyanın en hızlı uçakları listesinde zirveye oynayan Concorde’dan alınıyor. Concorde’un 50. yılını kutlamak adın geliştirilen modeli Q departmanı üzerinden geliştiren Aston, British Airways renklerini de dokunuş olarak aracın üzerinde karşımıza çıkarıyor. Bahsi geçen bu renk temasını marka logosu, difüzör ve arka kanatta görmek mümkün.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin DBS Superleggera Concorde projesinden detaylar

Karbon fiber detaylarındaki tavan bölümünde Concorde tasarımlı logosuyla dikkat çeken otomobilin kokpit bölümünde de benzer dokunuşlar karşımıza çıkıyor. Koltuklar başta olmak üzere paneller üzerinde kendisini hissettiren bu farklar, Alcantara döşemeler ve sürücü tarafında güneşlik üzerine işlenmiş özel logolarla taçlanıyor. Motor bölümünde standart versiyondan hatırladığımız 5,2 litrelik V12 makineyi kullanan Aston Martin, burada herhangi bir iyileştirmeyi tercih etmiyor. Bu makineyle 715 beygir güce ve 900 Nm torka sahip olan otomobil 0’dan 100’e sadece 3,4 saniyede çıkarken maksimumda ise 340 km/s hıza kadar erişebiliyor. Kısa süre içerisinde siparişleri de başlayacak olan modelin koleksiyonerler tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir

DBS Superleggera ve James Bond bir arada