reklamı kapat

POPÜLER

aston martin
aston martin
Aston Martin
aston martin

Aston Martin’in yeni efsanesi DBS Superleggera’nın Türkiye’ye geliş tarihi belli oldu

08 Temmuz 2018

Aston Martin’in yeni efsanesi DBS Superleggera geçtiğimiz ayın sonunda görücüye çıkmıştı. Tasarımı ve performansıyla hayranlık uyandıran otomobilin Türkiye’ye geliş tarihi belli oldu.

Aston Martin Türkiye distribütörü olan D&D Motorlu Araçlar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya “İngiliz devi Aston Martin’in Türkiye satış ve servis operasyonlarını büyük bir başarı ile devam ettiriyoruz. Tüm Aston Martin modelleri Türk otomobil tutkunları tarafından heyecan ile bekleniyor ve karşılanıyor. DBS Superleggera ile Aston Martin satış grafiğinde önemli yer tutacak bir model olarak öne çıkıyor. Yılsonu olmadan Türkiye’deki showroomlarımızda yerini almasını planlıyoruz” dedi.

ames Bond’un yeni oyuncağı olmaya aday model sportif tasarımıyla hayranlık uyandırıyor. Büyük bir ızgaranın, badem şeklinde farların ve karbon fiber gövde panelleriyle havalı bir görünüm sunan otomobil, Vanquish S’den daha az ağırlığa sahip. 8 vitesli otomatik şanzıman sistemiyle gelen otomobil, 715 beygir güç ve 900 Nm tork üretiyor. 5,2 litre hacimli V12 motoru bünyesinde barındıran DBS Superleggera, saatte 100 kilometre hıza 3,4 saniyede çıkıyor.

Saatte maksimum 340 kilometre hıza ulaşabilen otomobil, saatte 160 kilometre hıza 6,4 saniyede ulaşıyor. Dış tasarım ve sunduğu performansla otomobil tutkunlarının ilgisini çekeceğe benzeyen otomobil iç tasarımıyla da tüm dikkati üstüne çekiyor.

3 farklı sürüş modu

Aston Martin, DBS Superleggera ile V12 motorun egzoz sistemini de güncellemiş durumda. Dört çıkışlı yeni egzoz sistemi, gazın dışarıya daha iyi atılmasını sağlarken çıkardığı sesle de dosta güven düşmana korku salıyor. Ayrıca egzoz valfi de değiştirilen sürüş moduna göre açılıp kapanabiliyor.

DBS Superleggera’nın GT, Sport ve Sport Plus adında üç farklı modu bulunuyor. Aracın alüminyum şasisi, DBS Superleggera’nın çok daha hafif ve güçlü olmasını sağlarken, güçlendirilmiş olan çift salıncaklı çoklu bağlantılı süspansiyon sistemi, aracın yol tutuşunu ve zemin geri bildirimlerini çok daha iyi hale getiriyor.

İlginizi çekebilir

Ferrari 488 Pista’nın etkileyici performansına tanık olun