reklamı kapat

POPÜLER

2019 Aston Martin DBS Superleggera

50. yıl kutlaması; 2019 Aston Martin DBS Superleggera ve James Bond bir arada [Video]

Klasik DBS serisi ile James Bond’un 50. yılını kutlayan 2019 Aston Martin DBS Superleggera projesi, ilk otomobile vurgu yapan detaylara sahip.

Daniel Craig‘in tekrar James Bond’a hayat vereceğini öğrendiğimiz şu günlerde, gizli ajan için işlerin yine zora gireceğine hiç şüphemiz yok. Pek çok önemli aktörün hayat verdiği seriyi 25. kez beyaz perdeye aktaracak olan ekip, 2020 yılı için vizyon tarihini vermiş durumda. Yeni filmle birlikte Bond’a eşlik edecek otomobille ilgili merakın varlığı da devam ederken, beklenen hamle 2019 Aston Martin DBS Superleggera üzerinden karşımızda duruyor. Film tarihi içerisinde 50. yılını kutlayacak olan DBS serisinin bir kilometre taşı niteliğini taşıyacak olan otomobilden toplamda sadece 50 adet üretilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Aston Martin DBS Superleggera için özel konfügrasyon

İkonik DB5 ile akıllara kazınan bu birlikteliği taçlandırmak için takvimleri biraz geriye sarıp 1969 yılına dönmemiz gerekiyor. 1967 yılında üretimine başlanan klasik DBS serisinin 1969’da Bond ile bir araya gelerek macerayı yeni bir noktaya taşıdığını görüyoruz. O dönem kullanılan versiyonun birebir renk tonuna sadık kalınarak günümüze taşınan genler ise, 007 rozetini ürün gamının en ihtişamlı modellerinden birisiyle ortak noktada buluşturuyor. Zeytin Yeşili olarak katalogdaki yerini alan renk seçeneğiyle birlikte jant tasarımlarının da klasik versiyona selam göndermek için özel olarak tasarlandığını görüyoruz. Aston Martin, Bond versiyonuna özel olarak geliştirdiği içecek kutusu ile de işin oyuncak kısmına güzel bir dokunuş yapıyor. Bu kutunun bagaja uyumlu şekilde tasarlandığını da belirtmek gerekiyor. Kaputunun altında 5,2 litrelik twin-turbo V12 ile gelen bu özel otomobil 307.000 sterlinlik fiyatla alıcı bulacak.