reklamı kapat

POPÜLER

Aston_Martin

Lüks yeniden tanımlanıyor: Aston Martin DBS GT Zagato

Aston Martin ve tasarım devi Zagato, 60 yıllık işbirlikleri şerefine 2 yeni efsane model üretme kararı aldı.

DBS Superleggera’yı temel alan iki model ‘DBS GT Zagato’ ve ‘DB4 GT Zagato’ olarak kamuoyuna lanse edildi. 6 milyon Sterlin fiyat biçilen bu iki efsane modelden, dünyada yalnızca 19 adet üretilecek. . 2020 yılının dördüncü çeyreğinde banttan inmesi planlanan 2 tasarım harikası modele, yalnızca 19 kişi sahip olabilecek.

DBS Superleggera’yı temel alan otomobil, dikkat çekici tasarım diline sahip. Izgara tasarımı, ön farlar ve jantlar 1960’ların klasik modeli DB4 GT Zagato’yu andırsa da, uzun motor kaputu otomobile kaslı ve hırçın bir görünüm kazandırıyor. Otomobilin geniş kaputunun altında DBS Superleggara’nın 715 beygir güç ve 900 Nm tork üreten çift turbolu 5.2 litrelik V12 motorunun olması bekleniyor. Aston Martin, DB4 GT Zagato Continuation’un teslimatlarını 2019’un dördüncü çeyreğinde başlatacak. DBS GT Zagato ise 2020’nin dördüncü çeyreğinden itibaren teslim edilecek. Öte yandan Lagonda tarafından yapılan açıklamada, bu iki efsane modele 6 milyon Sterlin fiyat belirlendiği açıklaması yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin’den konu hakkında açıklama

Aston Martin Lagonda Genel Müdür Yardımcısı Marek Reichman DBZ Zagato Koleksiyonu hakkında ‘Dünyanın en güzel otomobil tasarımı’ yorumunu yaparak şöyle devam ediyor “Bizim için zorlu bir mücadele ve tabii ki büyük bir motivasyondu. Aston Martin ve Zagato’daki her iki tasarım ekibi birlikte çalıştı. Zaten muhteşem DBS Superleggera’yı almak ve Aston Martin kimliğini koruyan bir şeyi biçimlendirmek, ancak böyle bir işbirliğinin sonucu olabilirdi. Sansasyonel görünümlü ve son derece nadir, zamansız bir simgenin günümüzde yeniden doğuşu.”

İlginizi çekebilir

Firmanın geçmişte yayınladığı RapidE Concept videosu