reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin Rapide E James Bond
James Bond Aston Martin

Karşınızda James Bond’un yeni Aston Martin’i

Yeni James Bond filmi yolda. 007 yepyeni bir macera için hazırlıklarını yaparken, filmde yer alacak Aston Martin modeli de netleşmiş gibi görünüyor.

Çekimleri yılan hikayesine dönen, Daniel Craig’li son James Bond filmi için kullanılacak Aston Martin modeli nihayet ortaya çıktı. James Bond filmlerinin olmazsa olması olan Aston Martin araçlar yeni filmde bu kez “çevre dostu” bir dönüşüm yapıyor. Yönetmen Cary Joji Fukunaga, James Bond’un yeni filmde tamamen elektrikli Aston Martin Rapide E modeliyle boy göstermesini istiyor. Şirketin ilk elektrikli otomobil modelinden dünya genelinde sadece 155 adet üretilecek. Fazlasıyla özel bir ajan için fazlasıyla özel bir model anlayacağınız. Fukunaga’nın filmde yer alması için modellerden birini doğrudan Aston Martin’den istettiği de detaylar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin Rapide E neler sunuyor?

Otomobilin teknik detaylarını kısaca hatırlatmak gerekirse; Rapide E, 602 beygir güç üretebiliyor. 0-100 km hızlanmasını 4 saniyede tamamlayan otomobil 800V’luk, 65kW-saat kapasiteli bir pille geliyor. Maksimum hızı 250 km/s olarak belirtilen otomobilin tam dolu şarj ile 322 km yol katedebildiği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. 950 Nm tork üretebilen çift elektrikli motoru ile dikkat çekici değerlere sahip olan otomobilin pili 400V’luk ve 50 kW’lık bir şarj ile 1 saat gibi bir sürede tam doluma ulaşabiliyor.

2019’un sonlarına doğru 250 bin sterlin fiyatla satışa çıkması beklenen otomobilin, anlaşma sağlanması durumunda filmdeki gösterimi ise 2020’yi bulacak. Yeni James Bond filminin 8 Nisan 2020‘de vizyondaki yerini alması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Firmanın geçmişte yayınladığı RapidE Concept videosu