reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model Y
Tesla Model Y

Bulunan easter egg’i ile güldüren yeni Tesla Model Y ve hakkında bilinenler

Elon Musk‘ın şu an üç farklı otomobil modeli sunan firması Tesla, yeni aracı Model Y için gün sayıyor. İşte Tesla Model Y ve hakkında bilinmesi gerekenler.

Tesla, Model Y ile birlikte “S3XY” kombinasyonunu gerçek anlamda tamamlıyor. Model E ismini Ford’da kaptırdığı için Model 3 ismini kullanan firma, yeni aracıyla “kompakt crossover” sınıfına adım atıyor. Resmi olarak 14 Mart tarihinde lanse edilecek otomobil, temel olarak Model 3’ün biraz daha büyük hali olarak geçiyor. Model S ya da Model X değil Model 3’ün altyapısı üzerine kurulacak elektrikli otomobilin, Model X’i çok büyük bulanlar için güzel bir seçenek oluşturacağı belirtiliyor. Yayımlanan yeni “teaser” görselinde mavi renkte karşımıza çıkan araç, Model X gibi büyük bir ön cam ile geliyor. Farları Model 3’ü oldukça andıran Tesla Model Y, bu görselinde yüz güldüren bir easter egg de taşıyor. Gördüğünüz üzere yayımlanan görselde aracın tasarımı tam olarak görünmüyor. Daha fazla detay almak için fotoğrafın parlaklığı açanlar ise plakada beliren “Nice Try” yazısı ile karşılaşıyor. Aracın plakasına “iyi deneme” yazısını ekleyen firma, bu ufak sürpriz şakasıyla detaylar için 14 Mart tarihini bekleyin diyor.

Tesla Model Y
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model Y uzun süredir bekleniyor

Model Y’nin düşük üretim maliyetine sahip olacağı biliniyor. Model 3 ile yüzde 75 aynı parçaları kullanacak denilen otomobilin, bu açıdan 40-50 bin dolar arasında satılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli geleceğin en özel modellerinden