reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tasarım harikası Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake’ten yeni fotoğraflar

Geçtiğimiz yıl içerisinde ilk detaylarıyla tanıtımı gerçekleştirilen Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake, yeni fotoğraflarında kokpitini de karşımıza çıkartıyor.

Advertisement

Uzun yıllardır süre gelen Aston Martin ve Zagato işbirliği, geçtiğimiz yıl yepyeni bir seriyle karşımıza çıktı. Tarihinde bir ilki de getiren bu seri, Vanquish ailesine Zagato Speedster ve Shooting Brake olarak dahil olan dört farklı versiyonu içeriyordu. Toplamda sadece 325 adet üretileceğini açıklanan modellerin dağılımıysa; 99 coupe, 99 Volante, 99 Shooting Brake ve 28 Speedster şeklinde yapılmıştı. Otomobiller hern en kadar birbirlerinden daha özel olsaydı da Aston Martin tarihinde ilk kez yer alacak olan Shooting Brake, herkes gibi bizim için de ayrı bir merakla beklenilmeye başlandı. Aradan geçen zaman diliminin ardından otomobille ilgili çok fazla detay vermekten kaçınan Aston Martin, bugün itibarıyla içerisinde ilk kez kokpitin de olduğu yeni bir paylaşım gerçekleştirdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kokpitten öne çıkanlar

Önümüzdeki yıl içerisinde asfalt üzerinde de görmeyi beklediğimiz Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake, dış bölümü kadar kokpitiyle de eşsiz bir deneyim vadedecek gibi görünüyor. Kahverengi deri döşemenin hakim olduğu bu bölümde, koltuklar üzerindeki Zagato logosu da dikkat çekiyor. Bununla birlikte bolca karbon fiber detayla bezenen iç dünyada, gövde tipinin bir getirisi olarak oldukça geniş bir bagaj hacmi de kullanıcıları bekliyor olacak. Dış tarafından herhangi yeni bir detay barındırmayan aracın motor bölümü Vanquish S ile birebir benzerlik gösterecek. On iki silindir mimarisi üzerine kurulan bu makine 592 PS‘lik güç değeriyle hizmet verecek. Araçla ilgili gerekli tüm detayları önümüzdeki süreçte görmeye devam edeceğiz.