reklamı kapat

POPÜLER

Aston_Martin_Vantage_V12 Zagato-40

Dünyada çok az sayıda üretilen Aston Martin Vantage V12 Zagato

22 Nisan 2019

Aston Martin ile İtalyan tasarım ofisi Zagato iş birliği tüm hızıyla sürüyor. Gerçekleştirdikleri iş birlikleri neticesinde çok özel modellere imza atan Aston Martin ve tasarım devi Zagato, yine sıra dışı modellere imza attı.

Zagato’nun 100.yaşı şerefine tasarlanan modeller otomobil tutkunlarının ilgisini toplayacak gibi görünüyor. Şirket, Zagato’nun 100. yaşını 19 adet üretilecek coupe ve 19 adet üretilecek speedster modeliyle kutluyor. Aston Martin otomobille ilgili üretimi açıkladığında 150 birim inşa etmeyi planlıyordu, ancak bilinmeyen nedenlerden dolayı bu sayı 101 birime düştü. Vantage V12 Zagato hakkında hiçbir özellik belirtilmese de Vantage V12 Zagato’da 510 beygir gücüne sahip 6.0 litrelik V12 motorun yer almasını bekliyoruz. Vantage V12 Zagato’da bu motorun yer alması durumunda otomobilin saatte yaklaşık 305 kilometre hıza çıkabileceğini söyleyelim. Dünya genelinde sınırlı sayıda üretilecek bu özel modellerin hem tasarımları hem de performanslarıyla fark yaratıyor. Şimdiye kadar üretilmiş en güzel Zagato modelleri olduğu belirtilen modeleler kıvrımlarıyla dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sınırlı sayıda üretilecek modellerin fiyatları açıklandı mı?

Bu yılın sonunda piyasaya sunulacağı açıklanan modellerin satış fiyatları ise henüz açığa çıkmadı. Ancak sınırlı sayıda üretilecek özel modeller olduğu için Vantage V12 Zagato’nun fiyatının hiç de uygun olmasını beklemiyoruz.

İlginizi çekebilir

Firmanın geçmişte yayınladığı RapidE Concept videosu