reklamı kapat

POPÜLER

marvel açıkladı avengers endgame spider-man far from home

Avengers Endgame konumunu değiştiren Spider-Man: Far From Home açıklaması

Avengers Endgame sonrası hayranlar Spider-Man Far From Home ile Marvel Sinematik Evreni’nde 4. evrenin açılmasını bekliyordu. Ancak işler değişti.

Açıklamalar doğrultusunda bir süredir Avengers Endgame filmiyle Marvel Sinematik Evreni’nin 3. evresinin kapanacağı ve Infinity Saga olarak adlandırılan bu sürecin sonuna gelineceğini yazıp duruyoruz. Spider-Man Far From Home sinematik evrende 4. evrenin kapılarını açmaya hazırlanırken Kevin Feige hayli ilginç bir açıklamaya imza attı. Bilibili‘ye konuşan Feige, Avengers Endgame’in değil Spider-Man Far From Home’un üçüncü evreye nokta koyacağını belirtiyor. “O üçüncü evrenin finali. Bunu söylediğim ilk kişi sensin.” diyen Feige hayranların kafasını ise hiç olmadığı kadar karıştırıyor. Feige’nin bu açıklaması geçmişte yapılan açıklamaların hiçbiriyle örtüşmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dördüncü evreyi açacak film

Bu noktada her ne kadar Black Widow ve The Eternals gibi yapımların isimleri 2020 için dillendirilse de dördüncü evrenin vizyonu belirsizliğe düşüyor. Spider-Man ile kapanan üçüncü evreden sonra Far From Home filminin paylaşacağı ek sahne ise yepyeni bir anlam kazanıyor. Çünkü dördüncü evrenin sunabileceklerine ilk bakışı burada gerçekleştirebiliriz.

Öte yandan üçüncü evrenin Endgame gibi çok iddialı bir filmle değil de Far From Home gibi daha hafif bir yapımla noktalanması Marvel’ın geçmişteki tercihleriyle uyuşuyor. İkinci evre de gişede o kadar da başarılı olmayan Ant-Man filmiyle noktalanmıştı. Ant-Man öncesinde ise Avengers: Age of Ultron’u izlemiştik. Yani belki Avengers Endgame üçüncü evreye gerçek finali verebilir ancak teknik olarak evrenin son filmi Far From Home olacak.

Endgame 24 Nisan’ı 25 Nisan’a bağlayan geceden itibaren Türkiye’de vizyonlardaki yerini alacak. Spider-Man Far From Home’un vizyon tarihi ise 2 Temmuz olarak açıklandı.

İlgili video

Avengers Endgame’in fragmanı