reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Spider-Man Far From Home ile ortaya çıkan Avengers Endgame detayı

Vizyona giren Spider-Man Far From Home filmiyle birlikte Marvel Sinematik Evreni’ne dair bir detay ortaya çıktı. Bu detay direkt olarak Avengers Endgame ile alakalı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Spider-Man Far From Home‘a dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Spider-Man Far From Home’un hemen Avengers Endgame filminden sonrasını konu ettiğini biliyoruz. Dolayısıyla kafaları karıştıran bazı detaylara yanıt veriyor. Iron Man’in ölümünden sonra Peter Parker’ın kahramanlık macerasının nasıl devam edeceğini gözler önüne seriyor. Bunun yanı sıra Avengers Endgame öncesinde ve sonrasında Marvel Sinematik Evreni’nin nasıl şekillendiğine dair fikir sahibi olmamıza neden oluyor.

Spider-Man Far From Home detayı

Avengers Infinity War ve Avengers Endgame arasında beş senelik bir zaman atlaması yaşandığını biliyoruz. Bu süreçte Thanos’un gerçeklikten sildiği herkesin yası tutuluyordu. İnsanlar sevdiklerini aniden kaybetmenin acısını yaşıyor ve bu zorluğu atlatmaya çalışıyordu. Far From Home filmiyle öğreniyoruz ki dünya bu zorlu sürece bir isim vermiş. Filmle birlikte öğreniyoruz ki bu süreç The Blip olarak adlandırılıyor. The Blip’i Türkçe’ye “bip” sesi olarak çevirebiliriz. Elbette bu isim Thanos’un herkesi anlık bir parmak şıklatmasıyla yok etmesine gönderme yapıyor. Böylece Marvel Sinematik Evreni’nin en karanlık dönemi resmen bir isme kavuşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı