reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Spider-Mansiz Marvel Sinematik Evreni çözümü

Marvel ve Sony arasında yaşanan anlaşmazlığın ardından Spider-Man karakterinin Marvel Sinematik Evreni’nde yer almadığı günler giderek yaklaşıyor. Peki MCU’da ortaya çıkacak bu problemi nasıl çözebilir? Her zamanki gibi hayranların oldukça mantıklı bir çözümü var.

Bildiğiniz gibi Örümcek Adam’ın Marvel dünyasına adım atması Captain America Civil War döneminde mümkün olmuştu. Bu hikayenin Peter Parkersız anlatılamayacağı anlaşılınca iki stüdyo orta yolu bulmak zorunda kalmıştı. O zamandan bu yana Spider-Man’i Marvel dünyasıyla ve Avengers kahramanlarıyla iç içe gördük. Özellikle Iron Man ile arasında baba oğul ilişkisi kuruldu. Avengers Endgame ve onun ardından gelen Far From Home ile iki stüdyosunun anlaşması son buldu. Anlaşma sağlanamazsa, Peter Parker artık macerasına tek başına devam etmek zorunda kalacak. Hayranlar şimdiden bu ihtimale kendini hazırlıyor, çünkü iki stüdyo yeniden orta yolu bulma konusunda pek istekli görünmüyor. Gereken çözümü ise Avengers Endgame sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Mansiz Marvel

Avengers Endgame’de pek çok kahramana veda ettik. Bunlardan biri de Iron Man oldu. Normalde Spider-Man’in Avengers ile en büyük bağı Tony Stark’tı. Onun haricinde farklı kahramanlarla tanışsa da, hiçbiriyle kişisel bir bağ kurmadı. Devamlı görüşecek bir iletişim ortamı oluşmadı. Avengers Endgame sonrasında Marvel dünyası daha kozmik bir hal alacak. Avengers yeniden bir araya gelse bile ekipte Spider-Man ile iletişime geçecek kimse yok. Bu sebeple hayranlar Marvel’ın Spider-Man hiç yokmuş gibi davranacağını düşünüyor. Yani hiçbir kahraman onun adını anmayacak. Böylece düzeltilecek bir sorun da kalmayacak.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı