reklamı kapat

POPÜLER

Ray Ban Facebook akıllı gözlük

Facebook ve Ray Ban iş birliğinde dikkat çekici akıllı gözlük planı

Akıllı gözlük modelleri hayatımızda iyiden iyiye yer edinmeye hazırlanıyor. Ray Ban, Facebook ile yeni bir tasarım peşinde. Ancak biraz bekletecek gibi.

Popüler gözlük markası Ray Ban ve Facebook dikkat çekici bir “akıllı gözlük” iş birliğine imza atıyor. Akıllı aksesuarlar tarafında gözlüklerin gelişimi her ne kadar yavaş olsa da Snap, Huawei gibi bu alana yatırım yapan ve ürünlerini kullanıcılarla buluşturan pek çok isim söz konusu. Henüz bir akıllı saat kapsamında olmasa da akıllı gözlükler geleceğin aksesuarları olabilir. Ancak hem “modaya uygun” hem de akıllı özelliklerle donatılmış bir tasarım yaratmak zorlayıcı olabiliyor. Bu pazara girmek isteyen Facebook’un da tercihi tam da bu sebeple tasarım alanında deneyimli bir gözlük firması oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ray Ban ve Facebook iş birliğindeki gözlükler bekletecek

Popüler sosyal medya devinin, Ray Ban’ın yanı sıra pek çok farklı markanın da üreticisi olan Luxottica ile çalıştığı kaydedilirken; The Infortmation‘ın haberine göre Ray Ban bu sürece doğrudan dahil oluyor. Bu da firmanın kendi tasarım çizgisinde modeller görebileceğimiz anlamına geliyor. Stella kod adıyla anılan bu gözlükler dışında Facebook’un bir başka AR gözlük planı daha bulunuyor.

Orion” kod adıyla anılan ikinci akıllı gözlük modelinin sadece bir akıllı telefon aksesuarı olması beklenmiyor. Doğrudan akıllı telefonun yerini alması planlanıyor. Orion’ın 2023-2025 arasında son kullanıcıyla buluşturulabileceği düşünülüyor. İki projenin gün sonunda birleştirilip birleştirilmeyeceği ise net değil.

İlginizi çekebilir

Huawei’nin akıllı gözlük tanıtımı