reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Ray-Ban akıllı gözlük

Facebook ve Ray-Ban imzalı akıllı gözlük için tarih verildi

Donanım pazarında aktif olarak yer alan sosyal medya devi Facebook, gözlük pazarının devi Ray-Ban ortaklığında bir akıllı gözlük geliştiriyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından geçtiğimiz aylarda resmi olarak bir açıklama yapılmış ve Ray-Ban ortaklığında hazırlanan bir akıllı gözlük modelinin müjdesi verilmişti. İşte bu merak uyandıran gözlük net olarak 9 Eylül tarihinde tanıtılacak.

Tanıtım fotoğrafı yukarıda yer alan bu firma için ilk olacak gözlük özelinde halen teknik bilgiler yok. Ancak gözlüğün donanımsal altyapısı Facebook’tan, gözlük temeli ise konuda uzman Ray-Ban’dan gelecek gibi görünüyor.

Artırılmış gerçeklik temelli bir yapısının olması beklenen ancak bu kesin olmayan akıllı gözlük, eğer Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan aşağıdaki video ürüne işaret ediyorsa bünyesinde bir kamera taşıyacak, bununla video çekebilecek ve suya karşı dayanıklı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook bir akıllı saat modeli üzerinde de çalışıyor

Facebook imzalı akıllı saat geçtiğimiz yıl ortaya çıkmıştı. Halen nasıl görüneceği bilinmeyen saat, bildiğimiz kadarıyla bünyesinde iki adet kamera barındırıyor. Saatin önündeki kamera ile görüntülü görüşme yapılabileceği aktarılıyor.

Arkadaki kamera ise anlaşıldığı üzere ekran ile beraber gövdeden ayrılabilecek ve bununla 1080P videolar ya da fotoğraflar istenilen açıda kayıt altına alınabilecek.

Çekilen fotoğrafları ve videoları elbette Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi ağlara hızlı şekilde atabilecek saat, mobil bağlantı desteğine de sahip olacak. Bu sayede model telefonlardan bağımsız bir seçenek olacak.

Direkt olarak Android işletim sistemi (Saate özel sürüm) üzerine kurulacağı söylenen Facebook’un ilk akıllı saati, birden fazla mikrofona sahip olacak ve nabız ölçümü de yapabilecek.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan dikkat çeken konsept telefon