reklamı kapat

POPÜLER

Pininfarina yarış simülatörü
Pininfarina
Aston Martin yarış simülatörü

Pininfarina imzası taşıyan 1.3 milyon TL’lik yarış simülatörü

Dünyanın en özel otomobil modellerini tasarlayan firmalarından Pininfarina imzalı “Leggenda eClassic Simulator” yarış simülatörü satışa çıktı.

İtalya merkezli efsane isimlerden Pininfarina, bugün daha görmediğimiz Leggenda eClassic Simulator ile ses getirdi. Efsane klasik Cisitalia 202’den ilham alan retro görünümlü yarış simülatörü, RM Sotheby üzerinden açık artırmaya açılmış ve fiyatı yaklaşık olarak 164 bin dolar seviyesinde yer alıyor.

Sadece kur çarpımı 1.3 milyon TL olan simülatör, bırakın normal araçları, birçok süper otomobilden dahi pahalıya satılıyor. Klasik otomobil tarzından dolayı benzerlerine hiç ama hiç benzemeyen bu tasarım harikası, söylendiği kadarıyla firmanın Cambiano’da yer alan fabrikasında hayat bulmuş.

Toplamda 9 adet üretilen simülatör, ön kısmında kavisli bir monitör taşıyor ve genel olarak oldukça büyük bir şase üzerine kuruluyor. Birçok “sim” yarışçısının sahibi olmak isteyeceği ancak ulaşamayacağı simülatör, The Classic Car Trust (TCCT) ortaklığında hayat bulmuş.

Deri detayları göz dolduran bu Pininfarina imzalı sistemin temelinde hangi sim donanımlarının yer aldığı ise henüz açıklanmış değil. Donanımlar gövdeye iyi şekilde gizlenmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pininfarina gibi Aston Martin imzalı yarış simülatörü de çok ses getirmişti

Hatırlamak adına Curv Racing Simulators ile ortaklaşa üretilen AMR-C01 isimli yarış simülatörü, toplam 150 tane üretilecek bir tasarım harikası olarak çok ses getirmişti.

Gerçek yarış pilotları için hazırlanan aşağıda gördüğünüz AMR-C01, firmanın birçok otomobili gibi karbon fiber monokok bir gövdeye sahipti ve farklı renklerde hazırlanmıştı.

Ana gövde yanında diğer birçok bölümü de üst seviye parçalar kullanılarak üretilen ürün, bünyesinde geniş bir ultra geniş açı monitör taşıyordu.

Aynı zamanda çok güzel görünen bir yarış koltuğu ve Formula 1 tipi LCD ekranlı yarış direksiyonu ile donatılan yarış simülatörü, tam 74 bin dolar fiyat etiketine sahipti.

lpg start=6 end=10]

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit