reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet

Her bisikleti elektrikli bisiklet yapan “kargo” odaklı yeni kit [Video]

Her bisikleti elektrikli bisiklet yapan dönüşüm kitleri için bir seçenek daha gündemde. Bu sefer CargoDrive ses getirmiş durumda.

Herkesin elektrikli bisiklet alacak gücü yok. Aynı şekilde çoğu kişi elindeki çok iyi normal bisikleti de elektriğe geçmek adına değiştirmek istemiyor.

İşte bu noktada elektrikli dönüşüm kitleri devreye giriyor. Bunların en yenisi olan CargoDrive, Indiegogo üzerinde destek arıyor.

Henüz destek toplama konusunda yolun başında olan ürün, her bisikleti bir elektrikli kargo bisikleti hale getiriyor. Yani bu ürün direkt olarak yük taşımaya odaklanıyor.

Bisikletin genel dengesini bozmamak adına ufak bir lastik üzerine kurulan CargoDrive, aslında basit bir temelde hazırlanmış.

Ortasında elektrik motorunun yer aldığı ufak lastiğin üstünde bir tezgah karşımıza çıkıyor. Bu tezgahta istenen hemen her şey taşınabiliyor.

CargoDrive elektrikli bisiklet ilginç bir seçenek oluyor

30 kg taşıma kapasitesiyle gelen, kendi ağırlığı ise 13 kg olan CargoDrive, aktarıldığı kadarıyla kolaylıkla kurulabiliyor ve disk fren barındırıyor.

Model teknik olarak 250W gücünde, 32 km/s maksimum hız getiriyor ve kullanım ile yüke bağlı olarak 36V 10.4 Ah lityum iyon piliyle 60 km menzil sunuyor.

CargoDrive için Indiegogo üzerinde en az 1.200 dolar kadar bir bağış yapılması gerekiyor. Ticari sürüm ise 1.900 dolar olacak bilgisi veriliyor.