reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

elektrikli bisiklet

Her bisikleti elektrikli bisiklet yapan sade ancak gelişmiş kit

Her bisikleti elektrikli bisiklet haline getirmek adına hazırlanan çözümler arasına Vekkit firması bir seçenek daha eklediğini duyurdu.

Advertisement

Vekkit tarafından hazırlanan kit, firmanın alandaki ikinci çözümü konumunda yer alıyor. Bu kit ile hemen hemen her bisiklet, elektrik geleceğine dahil edilebiliyor.

Hazırlanan yeni modelin en önemli farkı, opsiyonel olarak bir GPS + LTE modülü ile alınabiliyor olması. Bu sayede bisikletler hırsızlığa karşı korunabiliyor. Bu gerçekten güzel görünüyor.

Hazırlanan kitin çalışma mantığı ise oldukça basit. Model temelde iki büyük parçadan oluyor. Bir tanesi ortasında elektrik motorunun olduğu jant oluyor.

Burada 30 km/s maksimum hız sunan, su geçirmez bir 36-V/250-W motor bizleri karşılıyor. Burada sensör üstünden dengeli pedal desteği sağlanıyor.

Diğer büyük parça ise tahmin edebileceğiniz üzere pil paketi oluyor. Model için üç farklı kapasite sunuluyor. 900 gramlık 5-Ah Li-ion pil paketi ile 26 km menzil açıklanıyor.

1.3 kg’lık 5.2-Ah pil paketi ile 30 km menzil, 1.7 kg 10-Ah pil paketiyle ise tam 80 km menzil sunuluyor. Menzil değerleri elbette kullanıma bağlı olarak değişiyor.

Hazırlanan elektrikli bisiklet kitinin Avrupa merkezli başlangıç fiyatı 670 euro seviyesinde. GPS + LTE modülü içinse ekstra 195 euro verilmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli bisiklet dönüşüm kitleri neden var?

Günümüzde birçok farklı elektrikli bisikletle ulaşabiliyorken neden böyle bir ürün alalım? Bunun iki farklı cevabı var. İlk ve en büyük cevap maliyet oluyor.

Elektrikli bisikletlerin gelişmiş olanları yüksek rakamlara satılıyor. Dönüşüm kitleri altyapıyı daha ucuza getiriyor. Diğer neden ise sahibi olunan bisikletin çok sevilmesi oluyor.

Kişiler çok sevdikleri, rahat buldukları bisikletlerini bir elektrikli bisiklet almak için değiştirmek ya da satmak istemiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın