reklamı kapat

POPÜLER

LG

mini LED ekranlı LG televizyonların çıkış tarihi belli oldu

12,9 inç iPad Pro modelinde gördüğümüz yeni ekran teknolojisi mini LED, LG’nin televizyonlarında karşımıza çıkıyor. LG, mini LED ekranlı televizyonlarını yurt dışında satışa sunuyor.

Önümüzdeki ay dünya genelinde satışa sunulacağı açıklanan modeller arasında 8K QNED99, QNED95 ve 4K QNED90 yer alıyor. Kullanıcıların bu modelleri 65 inç-86 inç boyut seçenekleri arasında satın alabileceği belirtiliyor. İlk olarak Kuzey Amerika’da piyasaya sunulacağı açıklanan modellerin sonrasında diğer ülkelerde de piyasaya sunulacağı dile getiriliyor. LG’nin belirttiğine göre yeni ekran teknolojisi mini LED, LCD televizyonlardan 10 kat daha iyi kontrast imkanı sunuyor. Daha iyi kontrast sayesinde yeni modellerde ekran deneyiminin artacağını söylemek mümkün. Yeni modellerin net satış fiyatları henüz açığa çıkmasa da kaynaklar televizyonların satış fiyatlarının yüksek olacağını belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mini LED LG televizyonların satış fiyatları belli oldu mu?

Kaynaklara göre 75 inçlik 8K QNED99, 5.000 dolardan, 86 inçlik model 8.000 dolardan, 86 inçlik 4K QNED90 ise 4.000 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak. Üst düzey görüntü kalitesi vadeden modellerin önümüzdeki aylarda Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor. Yurt dışı fiyatlarını baz alırsak yeni modellerin çok yüksek fiyattan Türkiye’de olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

 

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın